(Dubovický, Maguľak)

8.zápas
1. FCT Prešov 2 : 4 Nowy Sonsz
(Jakubko, Starinec)

Hodnotenie turnaja, tréner Baláž: „Začiatok turnaja a skupinovú fázu v Poľsku sme začali proti domácemu mužstvu Aktiv Pro yellow. Podali sme ustráchaný výkon, v ktorom chýbalo nasadenie a bojovnosť a po jednom góle súpera a góle Sabola sa zápas skončil nerozhodne 1:1. Druhý zápas sme začali aktívnejšie. Po góle Dzurendu sme viedli 1:0 a zápas sme mali pod kontrolou. Dve minúty pred koncom zápasu, sme inkasovali gol po spornej situácii… V treťom zápase sme súperovi nič nedovolili a zvíťazili sme po dvoch góloch Slováka a jednom zásahu Jakubka a Maguľaka 4:0. V skupinovej fáze sme sa umiestnili na 2. mieste a postúpili sme do zlatej skupiny (boj o 1 až 6 miesto). Vo finálovej fáze sme vo všetkých piatich zápasoch viedli ako prvý, no ani jeden zápas sa nám nepodarilo doviesť do víťazného konca. Chlapcom sa chcem poďakovať za predvedené výkony a pochváliť za slušne správanie počas celého turnaja.

U14 – 1. LSŽ

4. kolo nadstavba: Žilina – 1. FC Tatran Prešov 5:2 (1:1)

G: Griger, Horvat

Marek Ondrik, tréner 1. FC Tatran Prešov U14: „Tento zápas sa hral v dobrom tempe. V tomto zápase padlo málo gólov, pretože tak ako i súper, i my sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí. V prvom polčase my, ťažili sme z rýchlych protiútokov, no zo šiestich vyložených gólových príležitostí sme využili iba jednu. Súper 3, vyrovnal v poslednej minúte 1. polčasu po slede hrubých chýb v našej defenzíve. V druhom polčase hru ovládol súper. Najväčší problém sme mali s prechodom do útoku. Kopili sme systémové chyby, individuálne výkony boli slabé, podpriemerné, čo súper patrične využil. Naši najlepší hráči – Ivanko, Šurima.“

U15 – 1. LS6 V+S

5.kolo nadstavba: MŠK Žilina – 1. FC tatran Prešov 0:0

Žiačky

15. kolo: 1. FC Tatran Prešov – Spišská Nová Ves 8:1 (2:0)

Góly: Ivanová 2, Kecerová, Vašáková, Bučková, Luptákova, Dupkalová, Belišová.

U16 – 1. LMD

29. kolo: 1.FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 1 : 1 /0 : 0/

Zostava: Švec – Timko, Šimko, Koma, Jendrek – Olejár, Komár /Štofko/, Olejár – Štofan /Jurčišin/, Marcinko, Volák /Korba/ – Hanák /Macejko/

Stanislav Baran, tréner 1. FC Tatran Prešov U16: „Hodnotenie zápasu: Odohrali sme veľmi dobrý zápas proti lídrovi súťaže. V prvom polčase sa hra odohrávala medzi šestnástkami. V defenzíve družstvo pracovalo veľmi organizovane. V úvode, pri strele hosti, nás podržal brankár Švec. V útočnej činnosti sme si pripravili prihrávky z krajných vertikál, ale boli nepresné. V úvode druhého polčasu mali hostia hernú prevahu. Po ich trestnom kope a následnom zaváhaní obrany sme dostali gól. Naše vyrovnanie zariadil Hanák po nedorozumení obrany súpera.

U17 – 1. LMD

29. kolo: 1.FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 0:1 ( 0:1 )

ŽK: Kočiš.

Zostava: Hudák – Gladiš, Ondrej, Piliar, Ivanecký – Maguľák, Kolivoška, Olejník – Luterán, Bednarčák, Štefančin

Róbert Lukáč, tréner 1. FC Tatran Prešov U17: „V podstate to bol vyrovnaný zápas , vyrovnaným počtom gólových situácii na oboch stranách . Treba ale povedať že súper mal väčšiu kvalitu na jednotlivých postoch. My sme sa mu snažili vyrovnať v snahe a nasadení, z taktického hľadiska sme zápas zvládli . Nezvládli sme situáciu pred gólom , kde nám hráč vnikol do stredu ihriska a zakončil z 30 m a lopta po zaujímavej trajektórii skončila v bráne, aj na prekvapenie hostí. Keďže na hrboľatom teréne sa veľmi kombinovať nedalo, snažili sme sa o jednoduchý prechod za obranu súpera, vytvorili sme si štandardné situácie , ale dobre a pozorne bez chyby hrajúci súper všetky situácie zvládol. Mrzí ma že sme nestrelili opäť gól, lebo hráči si ho za tento výkon zaslúžili. V podstate im nemám čo vyčítať dali do tohto zápasu všetko.“

U19 – 1. LSD

28. kolo: MFK RUŽOMBEROK – 1. FC TATRAN PREŠOV 5:2 (3:1)

Góly: Dziak, Švec

Zostava: Slančík – Dziak , Dian, Tomko (59´Piliar), Šimko , Múdry, Suslov(78.Kočiško), Špyrka, Stach (46´Kolivoška) – Švec , Slebodník

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „Zápas v Ružomberku sa od začiatku nevyvíjal dobre, aj keď, do vedenia sme išli v 17´ zásluhou Dziaka, ktorý zužitkoval dobrú prihrávku za obranu od Tomka. Avšak na ihrisku sme pôsobili neisto, neorganizovane miestami až chaoticky. V priebehu celého zápasu sme urobili množstvo či už technických, alebo taktických chýb s veľmi zlou organizáciou predovšetkým v obrannej fáze hry. Súčinnosť obrannej formácia v podstate neexistovala, absentovala komunikácia, vzájomne zabezpečovanie a predovšetkým dôraz v osobných súbojoch čo húževnatý súper využil. Tri školácke chyby, ktoré sme vyprodukovali do polčasu súper využil a postupne otočil stav stretnutia na 3:1 vo svoj prospech. V druhom polčase sme ešte chceli s výsledkom niečo urobiť, ale iba chceli, keďže bojovnosť a nasadenie ostali opäť niekde v šatni a my sme pokračovali vo veľmi vlažnom výkone plnom chýb. Síce sme sa gólovo ešte raz zásluhou Šveca v 67´presadili, ale dobre hrajúci súper dvoma gólmi upravil stav stretnutia na konečných 5:2.“