Návrat k zápasu juniorov s ŠK Odeva Lipany

S lídrom tesná prehra

Tretia futbalová liga pomaly vrcholí. V zápase 28. kola podľahli juniori Tatrana lídrovi súťaže z Lipian len tesne 0:1.

Sobotňajší súboj proti juniorom Prešova bol pre Lipany veľmi dôležitý. Domáci aj v tomto stretnutí bojovali o dôležité body v boji o postup do druhej ligy. Hostia ale dokázali s kvalitným súperom odohrať vyrovnaný zápas. V prvom polčase ani jeden z brankárov za svoj chrbát gól nepustil. Jediný presný zásah videli diváci až v druhom polčase. O trochu nebezpečnejší v ňom boli domáci futbalisti, ktorí hrozili najmä po stranách. V 64. minúte sa im po jednej podarilo skórovať. Pred brankárom Adriánom Slančíkom sa po centrovanej lopte presadil Marcel Vysočan. Desať minút pred koncom mal možnosť vyrovnať Emil Haladej, hlavičkoval však len do brankára domácich, ktorým napokon jeden gól na tri body stačil. „Od začiatku sa hral sa vyrovnaný zápas, iba o trochu boli nebezpečnejší domáci. Lipany útočili najmä po krajných vertikálach do pokutového územia. Takto si vytvorili viacero šancí a z toho dali aj gól. Lipany hrajú o postup, vedeli sme, že nás čaká silný súper, zápas mal kvalitu. Hralo sa na úrovni, snažili sme sa hrať futbal my aj oni. V závere sme mali dokonca možno vyrovnať,“ zhodnotil zápas tréner Tomáš Eliáš.

Po výhre sa Lipany udržali na prvom mieste v tabuľke. Dve kolá pred koncom sezóny vedú pred Vyšným Opátskym a Vranovom nad Topľou o tri body a sú na najlepšej ceste postúpiť do druhej ligy. Prešov je jedenásty.

Posledný domáci zápas čaká juniorov Tatrana už v sobotu 9. júna. Na hlavnom štadióne na Čapajevovej ulici sa stretnú s ďalším ašpirantom na postup. Od 17.00 budú hostiť Vyšné Opátske.