Futbalová akadémia: výsledky z 23. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U12 – 1.liga mladší žiaci

25.kolo: 1. FC Tatran Prešov – Spišská N.V 3:2 (2:1)

Góly: Ohrzal, Nemeth, Gaľa

Zostava: Čelovský – Stojak, Ivan, Valenčin – Dovičak – Lejko, Nemeth (Mitra, Luptak, Kapraľ)
Novak – Franko, Ohrzal, Valigura – Pancurak – Pališčak, Gaľa (Schlosser, Tumidalský)

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „Zápas mal slušnú úroveň a vysoké nasadenie. Bol to bojovný výkon z oboch strán s nie veľa gólovými príležitosťami a preto sme radi, že nám sa podarilo skórovať viackrát ako súperovi. Chalanov chceme pochváliť za predvedenú hru a hlavne za prístup počas celého zápasu.“

U13 – 1. liga mladší žiaci

Poprad – 1.FC Tatran Prešov 3:2 (2:1)

Zostava: Pastirčak – Franko, Greš, Ivan, Valenčin – Ohrzal, Pancurak, Dovičak, Miščik – Varga, Lejko (Luptak, Kapraľ, Čelovsky, Gaľa)

Góly: Lejko, Dovičak

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U13: „Aj napriek tomu, že sme nastupovali proti kategórií U13 tak sme zápas chceli vyhrať. Začiatok zápasu nam vyšiel a už v 7.minúte sme po peknom centri Ohrzala z KV a dobrom nabehnutí Lejka viedli 1:0 no nepodarilo sa nám dobrý výsledok udržať do polčasu a po chybách sme súperovi darovali 2 góly, ale najviac nás mrzí zbytočný gól v 30.minúte do šatne po hlúpom nedorozumení hráča a brankára. Do 2.polčasu sme nastupovali s tým, že zápas otočíme a znova sme začali dobre a vyrovnali na 2:2 gólom Dovičaka, no v snahe na strelenie ďalšieho gólu sme po strate lopty v obrane prepadli a urobila nám problém nakopnutá lopta. V poslednej minúte mal po samostatnej akcii veľkú šancu Dovičak no nepodarilo sa mu vyrovnáť na 3:3. Chlapcov musíme pochváliť za prístup, nasadenie aj za hru.“

U14 – 1. LSŽV-S

8. kolo nadstavba: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 8:1 (5:1)

Gól: Wolf

U15 – 1. LSŽV-S

8. kolo nadstavba: Ružomberok – 1. DC Tatran Prešov 7:1/3:0/

Gól – Ivanko.

Zostava: Radačovský, Tobias, Jakubko (Jurek) , Spišiak, Štefanik, Bilas, Nehila, Demjanovič, Ivanko, Griger, Palaj (Strachan).

Marek Ondrik, tréner: „V zápase fyzicky dominoval súper. V tejto kategórii je to najväčší rozdiel, bolo vidieť, ročný rozdiel. Naši hráči mali príliš veľký rešpekt, no snažili sme sa o kombinačnú hru, predviedli sme množstvo krásnych herných kombinácií s držaním lopty, priamočiarosťou. Vypracovali sme si i niekoľko gólových príležitostí,ktoré sme trestuhodne zahodili. Súper ťažil z nakopávaných lôpt, to nám robilo najväčší problém.“

Žiačky U15 – 1.liga Východ

18. kolo: Bardejov – 1. FC TATRAN 7:0 (1:0)

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „Bardejov sa už pripravoval na finálový turnaj žiačok o majstra SR, preto sme súhlasili, aby sa hralo na celé ihrisko (11 na 11). Prvý polčas bol vyrovnaný, súpera – aj keď viac držal loptu – sme nepúšťali do šancí, naopak my sme nepremenili samostatný nájazd. Avšak už v priebehu 1. polčasu sa nám zranili 4 dôležité hráčky (Kecerová, Belišová, Jusková, Luptáková). Aj keď to nebolo až také vážne, do druhého polčasu už nezasiahli a priestor dostali hráčky z prípravky, ktoré podali sympatický výkon s loptou, avšak v defenzíve to mali veľmi ťažké na veľké ihrisko a na súpera sme už druhý polčas nestačili. Naše žiačky tak ukončili sezónu prehrou a taktiež skončila ich víťazná séria po 8 mesiacoch.“

U16 –  1. LMD

32. kolo: AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 5:0 (0:0)

Zostava: Baláž – Guľaša (55´ Didik), Terezka, Molčan, Chovanec (51´ Štofko) – Horvát, Švec, Jambor – Sekerák, Kaňuch, Kaľavsky

Patrik Durkáč, tréner: „Zápas v Trenčíne bol zápasom dvoch diametrálne odlišných polčasov. V prvom polčase sme hrali presne to, čo sme chceli a ukázali sme náš najlepší výkon za celú súťaž z pohľadu defenzívnej činnosti celého družstva a prechodu do útoku. Hrali sme koncentrovane, zodpovedne s výbornou organizovanou obranou v strednom pásme, kde sme získavali lopty a prechádzali do rýchleho protiútoku. V obrannej činnosti sme súpera nepustili k žiadnej príležitosti a vypracovali sme si dve gólové príležitosti, ktoré bohužiaľ nedokázal premeniť Sekerák. V závere polčasu sme strelili gól po rohovom kope, ale rozhodca ho neuznal pre údajný faul na brankára. V druhom polčase došlo k nepochopiteľnému poľaveniu koncentrácie a za 18 minút sme inkasovali 4 góly, ktoré rozhodli o tom, že súper vyhral zápas, v ktorom sme boli 60 minút viac ako vyrovnaným súperom. Rozhodli banálne individuálne chyby, ktoré pramenili z podceňovania situácií. Tento zápas nám ukázal, že v zápase musíme byť koncentrovaný počas celých 80tich minút. Stačilo 15 minút poľavenia a prehrali sme zápas, v ktorom sme chceli byť úspešní. Výsledok je krutý z pohľadu herného prejavu. Za prvý polčas chcem hráčov pochváliť. Druhý polčas musíme rozanalyzovať, aby sa už neopakoval.“

U17 – 1. LMD

32. kolo: AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 5 : 2 /1 : 2/

Góly: Olejník 2

Zostava: Švec – Timko /Pazderák/, Šimko, Koma, Volák – Olejár, Komár /Macejko/ – Štofan, Olejník /Hanák/, Marcinko – Štefančin

Stanislav Baran, tréner: „Prvý polčas bol z našej strany výborný. V defenzíve družstvo pracovalo veľmi dobre. Po pressingových situáciach sme získavali lopty a prechádzali do rýchlych protiútokoch. Po takto získaných loptách sme dvakrát skórovali Olejníkom. Škoda nevyužitej gólovej šance Štefančina. V závere polčasu, po zaváhaní obrany, domáci znížili na 1:2. Druhý polčas sa nám vôbec nevydaril. Nezvládli sme ho hlavne v hlavách. Po chybách v defenzíve sme inkasovali góly, ktoré nás stáli dobrý výsledok zápasu.“

U19 – 1. LSD

31. kolo: FK DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA– 1. FC TATRAN PREŠOV 0:2 (0:0)

Góly: Špyrka, Dziak

Zostava: Slančík – Strachan, Múdry, Dian, Šimko – Kolivoška (71´Švec), Stach, Špyrka – Dziak (90´Ondrej), Slebodník (86´Luterán), Grešák

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „V zápase s Dunajskou Stredou sme chceli získať všetky body. Výkon v tomto zápase však nebol z našej strany optimálny. Hrali sme ustráchane, bez nasadenia, pohybu a potrebnej agresivity. Aj keď sme v zápase mali aj viacero pekných momentov, prevyšovali ich naše chyby a zbytočné straty lôpt, čo nás v horúcom počasí stálo veľa síl. Výborným výkon v zápase sa prezentoval náš brankár Slančík, ktorý musel riešiť viacero gólových príležitosti súpera, ktoré vznikali prevažne po našich školáckych chybách v obrannej fáze. Avšak, súper svoje príležitosti nevyužil a tak sme tesne po zmene strán v 49´ išli do vedenia my zásluhou Špyrku, ktorý po výbornej hĺbkovej prihrávke a následnom samostatnom prieniku zvyšoval na 1:0. Po góle sme si vypracovali ešte dve vyložené šance, ale podobne ako súper sme sa nedokázali gólovo presadiť. Na konečných 2:0 zvyšoval v samom závere zápasu Dziak, ktorý využil ukážkové prečíslenie a v 90´ upravil stav stretnutia na konečných 2:0. Výsledok a získane body na ihrisku súpera nás tešia, ale s predvedeným výkonom a nasadením nemôžeme byť spokojní.“

32. kolo: 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 5:4 (1:3)

Góly: Slebodník, Špyrka 2 (1 z 11m), Grešák, Suslov

Zostava: Slančík – Dziak,Múdry,Piliar,Dian-Švec,Špyrka,Suslov-Slebodník,Kráľovič,Grešák

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „V záverečnom domácom stretnutí sme chceli dať príležitosť všetkým končiacim hráčom (ročník 1999-chýbal zranený Tomko a potrestaný pre 5. ŽK kapitán mužstva Šimko) a samozrejme chceli sme vyhrať. Úvod zápasu patril jednoznačne nám, súpera sme pritlačili pred jeho pokutové územie, vytvárali si viacero nebezpečných situácií , ktoré sme však nepremenili. Súper po dvoch štandardných situáciách viedol 0:2, v 37. min. hosťujúca obrana faulovala v pokutovom území dobre hrajúceho Grešáka a z následného pok.kopu znížil Špyrka na 1:2.V tomto zápase“ útok prevýšil obranu“. V 41. min. Trenčania opäť využili náš nedôraz v pokutovom území a svoj náskok zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Cez polčasovú prestávku sme chlapcov povzbudili. V druhom polčase v priebehu 54.-61. min. sa nám dokonale podarilo otočiť priebeh stretnutia z 1:3 na 4:3 po góloch Špyrku, Grešáka a Slebodníka. Zápas ale z ďaleka nebol u konca, súper v 75. min. vyrovnal na 4:4 opäť po nedorozumení obrany. Nakoniec sa vo výbornom zápase usmialo šťastie na našu stranu, Suslov tri minúty pred koncom stretnutia nádhernou strelou do „šibenice“ rozhodol o našom víťazstve.“

Na fotografii hráči z kategórie U12.

Zdieľaj

Futbalová akadémia: výsledky z 23. týždňa

Mládež 1. FC Tatran Prešov

U12 – 1.liga mladší žiaci

25.kolo: 1. FC Tatran Prešov – Spišská N.V 3:2 (2:1)

Góly: Ohrzal, Nemeth, Gaľa

Zostava: Čelovský – Stojak, Ivan, Valenčin – Dovičak – Lejko, Nemeth (Mitra, Luptak, Kapraľ)
Novak – Franko, Ohrzal, Valigura – Pancurak – Pališčak, Gaľa (Schlosser, Tumidalský)

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U12: „Zápas mal slušnú úroveň a vysoké nasadenie. Bol to bojovný výkon z oboch strán s nie veľa gólovými príležitosťami a preto sme radi, že nám sa podarilo skórovať viackrát ako súperovi. Chalanov chceme pochváliť za predvedenú hru a hlavne za prístup počas celého zápasu.“

U13 – 1. liga mladší žiaci

Poprad – 1.FC Tatran Prešov 3:2 (2:1)

Zostava: Pastirčak – Franko, Greš, Ivan, Valenčin – Ohrzal, Pancurak, Dovičak, Miščik – Varga, Lejko (Luptak, Kapraľ, Čelovsky, Gaľa)

Góly: Lejko, Dovičak

Maroš Guľvas, tréner 1. FC Tatran Prešov U13: „Aj napriek tomu, že sme nastupovali proti kategórií U13 tak sme zápas chceli vyhrať. Začiatok zápasu nam vyšiel a už v 7.minúte sme po peknom centri Ohrzala z KV a dobrom nabehnutí Lejka viedli 1:0 no nepodarilo sa nám dobrý výsledok udržať do polčasu a po chybách sme súperovi darovali 2 góly, ale najviac nás mrzí zbytočný gól v 30.minúte do šatne po hlúpom nedorozumení hráča a brankára. Do 2.polčasu sme nastupovali s tým, že zápas otočíme a znova sme začali dobre a vyrovnali na 2:2 gólom Dovičaka, no v snahe na strelenie ďalšieho gólu sme po strate lopty v obrane prepadli a urobila nám problém nakopnutá lopta. V poslednej minúte mal po samostatnej akcii veľkú šancu Dovičak no nepodarilo sa mu vyrovnáť na 3:3. Chlapcov musíme pochváliť za prístup, nasadenie aj za hru.“

U14 – 1. LSŽV-S

8. kolo nadstavba: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 8:1 (5:1)

Gól: Wolf

U15 – 1. LSŽV-S

8. kolo nadstavba: Ružomberok – 1. DC Tatran Prešov 7:1/3:0/

Gól – Ivanko.

Zostava: Radačovský, Tobias, Jakubko (Jurek) , Spišiak, Štefanik, Bilas, Nehila, Demjanovič, Ivanko, Griger, Palaj (Strachan).

Marek Ondrik, tréner: „V zápase fyzicky dominoval súper. V tejto kategórii je to najväčší rozdiel, bolo vidieť, ročný rozdiel. Naši hráči mali príliš veľký rešpekt, no snažili sme sa o kombinačnú hru, predviedli sme množstvo krásnych herných kombinácií s držaním lopty, priamočiarosťou. Vypracovali sme si i niekoľko gólových príležitostí,ktoré sme trestuhodne zahodili. Súper ťažil z nakopávaných lôpt, to nám robilo najväčší problém.“

Žiačky U15 – 1.liga Východ

18. kolo: Bardejov – 1. FC TATRAN 7:0 (1:0)

P. Lupták, tréner 1. FC Tatran Prešov žiačky: „Bardejov sa už pripravoval na finálový turnaj žiačok o majstra SR, preto sme súhlasili, aby sa hralo na celé ihrisko (11 na 11). Prvý polčas bol vyrovnaný, súpera – aj keď viac držal loptu – sme nepúšťali do šancí, naopak my sme nepremenili samostatný nájazd. Avšak už v priebehu 1. polčasu sa nám zranili 4 dôležité hráčky (Kecerová, Belišová, Jusková, Luptáková). Aj keď to nebolo až také vážne, do druhého polčasu už nezasiahli a priestor dostali hráčky z prípravky, ktoré podali sympatický výkon s loptou, avšak v defenzíve to mali veľmi ťažké na veľké ihrisko a na súpera sme už druhý polčas nestačili. Naše žiačky tak ukončili sezónu prehrou a taktiež skončila ich víťazná séria po 8 mesiacoch.“

U16 –  1. LMD

32. kolo: AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 5:0 (0:0)

Zostava: Baláž – Guľaša (55´ Didik), Terezka, Molčan, Chovanec (51´ Štofko) – Horvát, Švec, Jambor – Sekerák, Kaňuch, Kaľavsky

Patrik Durkáč, tréner: „Zápas v Trenčíne bol zápasom dvoch diametrálne odlišných polčasov. V prvom polčase sme hrali presne to, čo sme chceli a ukázali sme náš najlepší výkon za celú súťaž z pohľadu defenzívnej činnosti celého družstva a prechodu do útoku. Hrali sme koncentrovane, zodpovedne s výbornou organizovanou obranou v strednom pásme, kde sme získavali lopty a prechádzali do rýchleho protiútoku. V obrannej činnosti sme súpera nepustili k žiadnej príležitosti a vypracovali sme si dve gólové príležitosti, ktoré bohužiaľ nedokázal premeniť Sekerák. V závere polčasu sme strelili gól po rohovom kope, ale rozhodca ho neuznal pre údajný faul na brankára. V druhom polčase došlo k nepochopiteľnému poľaveniu koncentrácie a za 18 minút sme inkasovali 4 góly, ktoré rozhodli o tom, že súper vyhral zápas, v ktorom sme boli 60 minút viac ako vyrovnaným súperom. Rozhodli banálne individuálne chyby, ktoré pramenili z podceňovania situácií. Tento zápas nám ukázal, že v zápase musíme byť koncentrovaný počas celých 80tich minút. Stačilo 15 minút poľavenia a prehrali sme zápas, v ktorom sme chceli byť úspešní. Výsledok je krutý z pohľadu herného prejavu. Za prvý polčas chcem hráčov pochváliť. Druhý polčas musíme rozanalyzovať, aby sa už neopakoval.“

U17 – 1. LMD

32. kolo: AS Trenčín – 1.FC Tatran Prešov 5 : 2 /1 : 2/

Góly: Olejník 2

Zostava: Švec – Timko /Pazderák/, Šimko, Koma, Volák – Olejár, Komár /Macejko/ – Štofan, Olejník /Hanák/, Marcinko – Štefančin

Stanislav Baran, tréner: „Prvý polčas bol z našej strany výborný. V defenzíve družstvo pracovalo veľmi dobre. Po pressingových situáciach sme získavali lopty a prechádzali do rýchlych protiútokoch. Po takto získaných loptách sme dvakrát skórovali Olejníkom. Škoda nevyužitej gólovej šance Štefančina. V závere polčasu, po zaváhaní obrany, domáci znížili na 1:2. Druhý polčas sa nám vôbec nevydaril. Nezvládli sme ho hlavne v hlavách. Po chybách v defenzíve sme inkasovali góly, ktoré nás stáli dobrý výsledok zápasu.“

U19 – 1. LSD

31. kolo: FK DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA– 1. FC TATRAN PREŠOV 0:2 (0:0)

Góly: Špyrka, Dziak

Zostava: Slančík – Strachan, Múdry, Dian, Šimko – Kolivoška (71´Švec), Stach, Špyrka – Dziak (90´Ondrej), Slebodník (86´Luterán), Grešák

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „V zápase s Dunajskou Stredou sme chceli získať všetky body. Výkon v tomto zápase však nebol z našej strany optimálny. Hrali sme ustráchane, bez nasadenia, pohybu a potrebnej agresivity. Aj keď sme v zápase mali aj viacero pekných momentov, prevyšovali ich naše chyby a zbytočné straty lôpt, čo nás v horúcom počasí stálo veľa síl. Výborným výkon v zápase sa prezentoval náš brankár Slančík, ktorý musel riešiť viacero gólových príležitosti súpera, ktoré vznikali prevažne po našich školáckych chybách v obrannej fáze. Avšak, súper svoje príležitosti nevyužil a tak sme tesne po zmene strán v 49´ išli do vedenia my zásluhou Špyrku, ktorý po výbornej hĺbkovej prihrávke a následnom samostatnom prieniku zvyšoval na 1:0. Po góle sme si vypracovali ešte dve vyložené šance, ale podobne ako súper sme sa nedokázali gólovo presadiť. Na konečných 2:0 zvyšoval v samom závere zápasu Dziak, ktorý využil ukážkové prečíslenie a v 90´ upravil stav stretnutia na konečných 2:0. Výsledok a získane body na ihrisku súpera nás tešia, ale s predvedeným výkonom a nasadením nemôžeme byť spokojní.“

32. kolo: 1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 5:4 (1:3)

Góly: Slebodník, Špyrka 2 (1 z 11m), Grešák, Suslov

Zostava: Slančík – Dziak,Múdry,Piliar,Dian-Švec,Špyrka,Suslov-Slebodník,Kráľovič,Grešák

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov U19: „V záverečnom domácom stretnutí sme chceli dať príležitosť všetkým končiacim hráčom (ročník 1999-chýbal zranený Tomko a potrestaný pre 5. ŽK kapitán mužstva Šimko) a samozrejme chceli sme vyhrať. Úvod zápasu patril jednoznačne nám, súpera sme pritlačili pred jeho pokutové územie, vytvárali si viacero nebezpečných situácií , ktoré sme však nepremenili. Súper po dvoch štandardných situáciách viedol 0:2, v 37. min. hosťujúca obrana faulovala v pokutovom území dobre hrajúceho Grešáka a z následného pok.kopu znížil Špyrka na 1:2.V tomto zápase“ útok prevýšil obranu“. V 41. min. Trenčania opäť využili náš nedôraz v pokutovom území a svoj náskok zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Cez polčasovú prestávku sme chlapcov povzbudili. V druhom polčase v priebehu 54.-61. min. sa nám dokonale podarilo otočiť priebeh stretnutia z 1:3 na 4:3 po góloch Špyrku, Grešáka a Slebodníka. Zápas ale z ďaleka nebol u konca, súper v 75. min. vyrovnal na 4:4 opäť po nedorozumení obrany. Nakoniec sa vo výbornom zápase usmialo šťastie na našu stranu, Suslov tri minúty pred koncom stretnutia nádhernou strelou do „šibenice“ rozhodol o našom víťazstve.“

Na fotografii hráči z kategórie U12.

Zdieľaj