Starším žiakom sa na Fragarii darilo

Medaily získala trinástka aj pätnástka

V Prešove a jeho blízkom okolí sa konal po sedemnástykrát prestížny medzinárodný turnaj Fragaria Cup. Mládežníkom Tatrana Prešov sa na tomto festivale darilo aj tento rok.

Staršie žiačky 1. FC Tatran Prešov turnaj vyhrali, no úspešní boli aj žiaci. V kategórii U15 sa z druhého miesta tešila omladina z prešovskej futbalovej akadémie. Individuálne ocenenie v tejto vekovej kategórii získal Alex Ivanko, ktorý sa stal najlepším brankárom. „Hralo sa mi výborne, bolo to v pohode. Nevydarilo sa nám ale finálové stretnutie s poľským tímom. Cena pre najlepšieho hráča ma teší, lebo som ju dostal prvýkrát. Darilo sa nám v útočnej fáze, v útoku bola naša najväčšia sila,“ vravel Alex Ivanko, brankár Tatrana U15. V tejto kategórii sa z výhry tešil poľský tím UKS Rona 03 Elk a tretí boli futbalisti z MFK Stará Ľubovňa.

Z tohtoročného Fragaria Cupu odchádzali s medailami aj trinásťroční tatranisti, ktorí získali bronz. Pred nimi skončilo družstvo Žilinský kraj kinder Team a prvenstvo si vybojovali hráči z ACS Electrica 1929 Timisoara. „Z tretieho miesta sa tešíme, lebo v predchádzajúcich rokoch sme boli štvrtí,“ povedal kapitán bronzového tímu Michal Ličák.