Riport: 1. FC Tatran Prešov – ŠK Odeva Lipany 0:1 (0:0)

Tatran na úvod prekvapivo prehral

Zápas prvého kola druhej ligy medzi 1. FC Tatran Prešov a ŠK Odeva Lipany priniesol nečakaný výsledok. Zeleno-bieli v Stropkove prehrali 0:1. Zápas dohrávali v oslabení.

Šarišania boli od začiatku stretnutia aktívnejším mužstvom a súpera dostali pod tlak. Prvýkrát sa k nebezpečnej strele dostali v 18. minúte. Zvnútra pokutového územia zakončil kapitán Tatrana Martin Luberda, ale brankár hostí proti nemu dobre zakročil. Loptu mali pod kontrolou Prešovčania, no postupne sa do hry dostávali aj Lipany. Žiadnu vážnejšiu šancu si však hostia nevypracovali. Zeleno-bieli sa potom nasťahovali pred šestnástku súpera, nemali však presnú mušku a viackrát mierili nepresne. Strela spoza šestnástky išla vedľa, ďalší pokus takisto nenašiel priestor troch žrdí. Sľubne vyvíjajúca sa akcia domácich prišla v 33. minúte. Po kraji potiahol loptu Michal Kraľovič, jeho center pred bránu bol však nepresný a Hošek vo výskoku loptu nezasiahol, skončila vedľa Bartošovej brány. Lipany tlaku Prešova aj naďalej odolávali. Dve minúty pred koncom nedovolili Hošekovi presadiť sa. Obrovská príležitosť Prešova prišla v samom závere prvého polčasu. Šancu mal Adrián Leško, no ani jeho hlavička neskončila za chrbtom súperovho gólmana.

Lipany zaznamenali výborný vstup do druhého dejstva. Hostia sa ujali vedenia rýchlym gólom hneď po prestávke. V 47. minúte mali výhodu štandardnej situácie, odrazenú loptu tečoval Petr Hošek za vlastného brankára a Lipany na prekvapenie vyhrávali 1:0. O šesť minút neskôr mali opäť možnosť futbalisti Odevy. Strelu Kristiána Hirku brankár Lukáč vyrazil na roh. Tatranisti sa aj naďalej snažili prekonať obranu hostí, ale všetky akcie končili väčšinou nepresne. V 77. minúte navyše prišli o vylúčeného Adriána Leška, ktorý dostal druhú žltú kartu a zápas dohrávali o jedného menej. V oslabení sa im už vyrovnať nepodarilo, Lipanom podľahli prekvapivo 0:1.