Štatistiky a hlasy trénerov po 1. kole druhej ligy

Vyjadrenia trénerov

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Nemyslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo. Rozhodla jedna štandardná situácia, odrazená lopta, súper dal po našom teči gól na 1:0. V prvom polčase sme mali dve tutové gólové, ktoré ich brankár vyrazil. Nepremenili sme ich, potom sme sa dopustili faulu v 46. minúte a po štandardnej situácii išiel súper šťastne do vedenia, žiaľ, nepokryli sme odrazenú loptu. Nakopávané lopty sme dali až keď sme mali vylúčeného hráča, ktorého rozhodca vylúčil po druhej žltej karte prísne, pretože trafil loptu. Záver zápasu to ovplyvnilo a je fakt, že sme si mali vytvoriť viac gólových šancí. Očakával som, že v stretnutí budeme aktívnejší v útočnej fáze hry. Súper hral dobre v bloku a snažil sa vyťažiť zo štandardných situácií.“

Emil Jacko, asistent trénera ŠK Odeva Lipany: „V prvom rade by som chcel ospravedlniť hlavného trénera Pavla Vytykača, ktorý vydával dcéru, a preto sa zápasu nemohol zúčastniť. Určite však bude mať radosť z nášho výsledku. Vedeli sme o silných aj slabých stránkach Tatrana, hráčov dobre poznám. My sme verili, túžili a o tom má byť futbal. Hrali sme uvoľnene a vyhrali zaslúžene. Súper sa nás snažil dotlačiť do chýb nakopávanými loptami, ktoré sme zvládali. Na chlapcom som hrdý.“