Návat k zápasu s ŠK Odeva Lipany

Súrodenecký súboj dopadol lepšie pre staršieho brata

V prvom zápase druhej ligy sa stretol minuloročný fortunaligista Tatran Prešov s Lipanmi, ktoré sa v predchádzajúcej sezóne tešili z prvenstva v tretej lige. V stretnutí sa zrodila prekvapivá prehra na úkor favorita v prospech Odevy.

Zápas mal zvláštnu príchuť pre bratov Kraľovičovcov. Mladší Michal háji farby Prešova, Slavomír je hráčom Lipian. Súrodenecký súboj dopadol lepšie pre staršieho Slava. Po jeho strele dokonca padol rozhodujúci gól. „Brat už s nami nebýva, ale pred zápasom sme o tom prehodili zopár slov. Slavo mal prsty v jedinom góle, škoda, že mu to vyšlo práve proti nám, ale ja mu to doprajem. Síce sme prehrali, som šťastný aj zaňho,“  povedal Michal Kraľovič.

Hostia napokon zvíťazili 1:0. Jediný gól padol hneď na začiatku druhého polčasu po strele Slavomíra Kraľoviča. Loptu však pred bránou ešte tečoval do vlastnej siete Petr Hošek. Lipanom sa jednogólové vedenie podarilo ubrániť. „Prvý zápas sme si takto určite nepredstavovali. Súper bol ambiciózny, prišiel z tretej ligy. Veľa hráčov Odevy sú odchovanci Prešova, boli motivovaní a v zápase sa to aj ukázalo,“ hovoril M. Kraľovič.

Prešov hral o trochu ofenzívnejšie, vytvoril si aj šance, no zeleno-bielym nefungovala finálna časť. „Hore nám to viazlo. Šance sme mali, ale buď sme ich v záverečnej fáze nedotiahli alebo sa vyznamenal súperov brankár.“

Zmena taktiky nepomohla

Po inkasovanom góle Šarišania museli zmeniť štýl hry. Najprv sa snažili po stranách, potom začali nakopávať lopty na hrotového hráča. „Chceli sme hrať väčšinou cez kraj, tam sme boli rýchli, a posielať centrované lopty na pravú žrď na útočníka. Tak to nešlo, preto sme potom začali lopty nakopávať na hroťákov. Pripraveného sme mali Špilára, no ani tak to nevyšlo,“ krútil hlavou 19-ročný reprezentant Slovenska Kraľovič.

Prešovčania navyše zápas dohrávali bez vylúčeného Adriána Leška, ktorý išiel predčasne pod sprchy po prísnej druhej žltej karte. „Podľa mňa to bolo čisté a keď by to už mal byť faul, tak určite nie na žltú kartu. Hlavne nie vtedy, keď hráč jednu žltú už mal.“

Zeleno-bielym prvý majstrovský zápas na stropkovskej tráve nevyšiel. Aké podmienky na Dolnom Zemplíne našli? „Ihrisko je dobré, no sťažovali sme sa na Poprad a toto je možno ešte menej futbalové prostredie. V Poprade síce nechodilo veľa ľudí, ale bol tam pekný štadión. V Stropkove sa všetci veľmi snažia, prišlo nás podporiť viac ako päťsto divákov. Dúfam, že to takto bude ďalej pokračovať aj napriek prvému zlému výsledku,“ dodal Michal Kraľovič.

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA

Zdieľaj