Hodnotenie jarnej časti sezóny 2017/2018 kategórie U17

Trénera Lukáča teší zlepšená defenzíva

Tréneri futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov vypracovali hodnotenie jarnej časti ročníka 2017/2018. Prinášame vám pohľad trénera Róberta Lukáča na druhú polovicu sezóny kategórie U17.

Tréningový proces počas zimnej prestávky aj v jarnej časti zhodnotil tréner Róber Lukáč v dvoch etapách. „Tréningová účasť bola pre zranenia a choroby veľmi nízka, čo malo za následok problémy s kondíciou v úvodných kolách jarnej časti. Druhá etapa tréningového procesu bola počas hlavného obdobia, situácia bola podobná.“

Počas zimy prešiel káder kategórie U17 obmenou. Z hosťovania sa vrátil Ivanecký, zo Slovana prišiel Hynek, z Michaloviec Horváth.

Efektivita bola slabšia

Zo šestnástich jarných majstrovských zápasov dosiahla prešovská U17 tri výhry, päť remíz a osem prehier. V jarnej časti skončila rovnako ako v jeseni na deviatom mieste s počtom bodov 35 a skóre 38:58. „V porovnaní s jesennou časťou sme strelili menej gólov, ale na druhej strane menej bolo aj inkasovaných. Zlepšili sme defenzívu, no mrzí ma slabá efektivita. V každom zápase sme si vedeli vytvoriť gólové situácie, ale góly sme strieľali ťažko,“ hovoril tréner Lukáč. Podľa prešovského kouča boli súboje v dorasteneckej lige vyrovnané, spomedzi všetkých účastníkov vyčnievala iba Žilina.

Urobili pokrok

Z hľadiska vývoja bol pre hráčov uplynulý polrok prospešný. „Hráči Suslov, Piliar, Kolivoška, Luterán, Hynek striedavo nastupovali za kategóriu U19. Všetkých 16 hráčov nastupovalo za juniorku Tatrana Prešov v 3. lige mužov, čo výrazne pomohlo hráčom: Gladiš, Kolivoška, Luterán, Ondrej, Lukáč. Niektorí sa chytili na inom poste: Gladiš, Ivanecký, Kočiš, Bednarčák. Z hľadiska tréningového procesu by som vyzdvihol za prácu, úsilie a snahu Bednarčáka, Štefančina a Gladiša,“ pochválil svojich zverencov tréner Lukáč.

„Sklamaním je pre mňa prístup Sovu a Maguľáka, ktorí sa v priebehu súťaže rozhodli ukončiť pôsobenie v klube. Ostatní pracovali v rámci svojich schopností a možností, striedali dobré výkony so slabšími. Hráči vekovo U16 – Piliar, Suslov, Olejník, Štefančin, nastupovali aj za túto kategóriu najmä v období turnaja v Holansku, v poslednom zápase naskočili aj Komár a Olejár. Chcem ešte spomenúť Čarneho s Vaščákom, ktorí sa po dlhotrvajúcich zdravotných ťažkostiach zapojili do tréningového procesu v závere jarnej časti,“ uzavrel tréner Tatrana U17 Róbert Lukáč.

Zdieľaj