Riport: 1. FC Tatran Prešov – FC Lokomotíva Košice 5:1 (1:1)

Vysokou výhrou Prešovčania potvrdili úlohu favorita

Futbalisti Prešova nadviazali na predchádzajúce dve víťazstva v lige a v pohári. V sobotu zdolali v 4. kole druhej ligy Lokomotívu Košice hladko 5:1. Zeleno-bieli v zápase potvrdili úlohu favorita. V tabuľke sa posunuli na tretie miesto, Lokomotíva je stále bez bodu.

V Stropkove vstupovali oba tímy na rozmočený trávnik po silnom daždi. Terén bol v úvodných minútach ťažší, ale Prešovčanom aj tak začiatok prvého polčasu vyšiel výborne. V 6. minúte lopta mierila za čiaru, no nakoniec zastala a ostala v ihrisku. Rýchlejšie sa k nej dostal domáci Keresteš. Lopta potom prenikla až k Jánovi Dzuríkovi, ktorý tvrdou strelou zblízka rozvlnil sieť a poslal Tatran do vedenia. V 13. minúte skúšal ohroziť súperovho brankára Keresteš, strela z veľkej vzdialenosti však nebola presná. Potom mali prvú šancu aj Košičania. Zakončoval Novotný, ale lopta išla vedľa. V 23. minúte si Tatran vypracoval vyloženú príležitosť. Micovčák potiahol loptu do pokutového územia, kde našiel voľného Michala Kraľoviča. Ten ale z veľmi dobrej pozície nedokázal skórovať, trafil iba  brankára. Postupne sa do zápasu začali dostávať aj hráči Loky a v 38. minúte sa im podarilo dať vyrovnávajúci gól. Po oute sa dostal do zakončenia Kolek a prekonal brankára Patrika Lukáča – 1:1.

Na začiatku druhého polčasu mali miernu prevahu zverenci trénera Andrejka, ale presadiť sa im nepodarilo. Presne po hodine sa druhýkrát dostali do vedenia domáci. Filip Maník prihral loptu do stredu poľa Erikovi Micovčákovi, pred ktorým nikto nebol. Prešovský hráč sa približne z tridsiatich metrov rozhodol vystreliť a krásnou strelou zdiaľky prekvapil brankára Kolbasa – 2:1. Košice znovu inkasovali v 72. minúte. K lopte sa dostal Adrián Leško a jeho pokus skončil v hosťujúcej bránke – 3:1. Šarišanom to v druhom polčase strelecky sypalo. Ďalší gól padol o dve minúty neskôr. Voľný priestor mal Micovčák, ktorý sa rozhodol prihrať doľava na Maníka, ktorý vystrelil, no autorom gólu nebol. Lopty sa dotkol obranca Lokomotívy Tóth a tá po jeho teči padla do brány. Zeleno-bieli boli pri chuti a podarilo sa im streliť aj piaty zásah. Hneď po príchode na ihrisko začal akciu nikým nebránený Šimko, do vápna prihral Hošekovi. Vysoký útočník sa medzi košickými obrancami dokázal presadiť a vsietil piaty prešovský gól.