Riport: MŠK Žilina B – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Prešovčania s rezervou Žiliny prehrali

Zverenci trénera Antona Mišovca v zápase 5. kola druhej ligy prehrali so Žilinou B o jeden gól. Pod Dubňom svietil na konci zápasu stav 2:1 v neprospech Prešova.

Zeleno-bieli mali šancu hneď v úvode stretnutia. Zaváhanie v rozohrávke súpera využil Kraľovič, zľava odcentroval, no Hošek sa zblízka nepresadil. Domáci preverili brankára Patrika Lukáča prvýkrát v 13. minúte. Lopta prešla cez viacerých hráčov žilinskej rezervy až k Tomičovi. Ten vystrelil, no jeho pokus gólman Tatrana skrotil. Ďalšia možnosť domácich prišla v 29. minúte. Kopas mal otvorený priestor a ku gólu mu chýbali len milimetre. Dve minúty potom Majdanov center zakončil hlavou Martin Gamboš, no brankár Lukáč bol pozorný a jeho strelu švihom vyrazil. Futbalisti MŠK Žilina B sa ujali vedenia v 36. minúte. Loptu zachytil Moško, posunul ju Tevzadzemu, ktorý to vyskúšal zdiaľky. Lukáč si na jeho strelu nesiahol a lopta skončila v bráne – 1:0. Hneď potom mala Žilina ďalšiu šancu. Gamboš však trafil iba brankára. V závere prvého polčasu mali dva pokusy aj hráči Prešova. Luberda ani Strachan sa gólovo nepresadili.

„Šošoni“ začali druhý polčas obrovskou šancou. Luberda sa snažil zabrániť strele Gambošovi, lopta však prešla k Tomičovi. Jeho prudké zakončenie ale brankár Prešova vyrazil. Na opačnej strane tečoval loptu do brány Hošek, no z ofsajdovej pozície O dve minúty neskôr už padol platný gól, ale do siete Tatrana. Dávid Ďuriš potiahol akciu po ľavej strane, odkiaľ poslal center po zemi na Rolanda Gerebenitsa a ten sa nemýlil – 2:0. V 57. minúte mohla rezerva Žiliny pridať tretí gól. Za obranu si nabehol Tomič, no opäť vynikol Patrik Lukáč. Hneď potom si 23-ročný gólman pripísal ďalší zákrok, strelu Gerebenitsa bravúrne vyrazil. Zverenci trénera Norberta Guľu sa ocitli vo vynikajúcej príležitosti aj v 71. minúte. Žilinčania išli do prečíslenia traja na jedného. Akciu zakončil Gamboš, ktorému sa však loptu za chrbát výborne chytajúceho Lukáča nepodarilo dostať ani z tejto pozície. Domáci nepremenili čisté šance a Tatran ich za to potrestal. V 76. minúte hlavou zakončil presne striedajúci Adrián Leško, ktorý znížil stav na 2:1. Pred koncom stretnutia dostal červenú kartu Prešovčan Petko. Po jeho vylúčení sa už stav nemenil.