Návrat k zápasu juniorov s 1. FK Svidník

Juniori zdolali Svidník a majú prvé víťazstvo

Prešovskí juniori uspeli vo svojom druhom domácom vystúpení. Po nedeľňajšej remíze s Plavnicou v stredu zdolali hráčov 1. FK Svidník a pripísali si prvé víťazstvo a tri body v novej sezóne.

Zverenci trénera Jozefa Džubaru vyhrali prvý polčas 1:0. Úvodný gól strelil z prvej akcie Prešova Oliver Špilár. V 59. minúte „koňare“ zvýšili na 2:0, skóroval Filip Kočiš. Ten istý hráč mal príležitosť aj o päť minút neskôr, delovkou však opečiatkoval brvno svidníckej bránky. Záver zápasu mali lepší hostia, čo potvrdili v 82. minúte. Gólom na 1:2 výsledok už len skorigovali.

Zaslúžená výhra

Svidník toho v stretnutí veľa neukázal, Tatran získal tri body zaslúžene. „Mužstvo sa zohráva. V priebehu štyroch dní odohralo v tej istej zostave už druhý zápas,“ povedal tréner Jozef Džubara. „Prvý dvadsaťminútovka bola z našej strany slabšia, potom sa chlapci rozohrali. Strelili sme gól z prvej akcie na bránu, čo mužstvo povzbudilo. Aj druhý gól mal pôsobiť povzbudzujúco, ale záver stretnutia vyznel trošku v prospech hostí. Za celkový prístup sme si prvé víťazstvo zaslúžili.“

Po horšom začiatku sezóny na ihriskách súperov získali Šarišania v dvoch domácich zápasoch v rade štyri body. „Tri body potešia stále. Lepšie by bolo, keby sme ich z dvoch duelov mali šesť, ale začali sme remízou a zlepšujeme sa postupne,“ hovoril tréner Džubara.

Nasledujúce dva zápasy odohrajú juniori vonku. Najprv sa predstavia vo Veľkých Revištiach, potom ich čaká súboj proti Amatérskemu športovému klubu Maria Huta. „Uvidíme v akej konštalácii nastúpime. Doterajšie zápasy vonku mali približne rovnaký priebeh. Boli sme aktívnejší, ale súper mal v šestnástke väčší dôraz a dokázal sa presadiť. Teraz na to skúsime niečo zmeniť.“

Štatistika:

1. FC Tatran Prešov juniori – 1. FK Svidník 2:1 (1:0)

Góly: 35. Špilár, 59. Kočiš – 82. Čabala

ŽK: Kočiš, Bednarčák – Matkobiš. Rozhodovali: Gorel – Baksay, Bobko, 100 divákov.

Zostava Prešov juniori: Oravec – Gduľa (66. Štefaník), Bednarčák, Špilár, Kraľovič, Vaščák, Kočiš (83 Paluba), Dian, Lukčo, Kolivoška, Grejták.

Zdieľaj