Prešovské futbalistky od novej sezóny neúčinkujú v prvej lige

Tréner Semančík: Bolo to ťažké rozhodnutie

Futbalistky 1. FC Tatran Prešov boli v minulom ročníku nováčikom v najvyššej ženskej futbalovej súťaži a v prvej lige sa zachránili. Tréner Marek Semančík vysvetlil prečo od novej sezóny medzi prvoligovými družstvami chýbajú.

Ženskému tímu sa podarilo postúpiť do najvyššej súťaže vlani. Do prvej ligy sa dostali po troch rokoch od začiatku pôsobenia prešovského futbalového tímu žien. „Išlo o rok plný očakávania. Postup do prvej ligy, skvelé tímy, výborne protihráčky. Tím okolo kapitánky Mackovej bol odhodlaný pobiť sa o čo najlepšie výsledky. Zápasy boli plné emócii, skvelé výkony sme striedali so slabšími. Dievčatá sa učili a zlepšovali,“ začal svoje rozprávanie tréner žien Marek Semančík.

Málo hráčok aj reorganizácia súťaží

Prešovské futbalistky sa v prvej lige zachránili. Po poslednom kole však nastala otázka, čo bude ďalej. „Šesť hráčok zmaturovalo a ich kroky viedli na vysoké školy. Viaceré opory sa vyjadrili, že ďalej vo futbale pokračovať nechcú. Prišlo leto, termín prihlásenia. Klub nás na našu žiadosť do ligy prihlásil. Tajne sme dúfali, že dievčatá, ktoré by chceli za náš tím hrať 1. ženskú ligu sa ešte ozvú. Prešiel júl a žiadne dievča sa neprihlásilo.“

Dôvodom zamyslenia nad ďalším pokračovaním ženského tímu bola aj reorganizácia súťaží.  „Minulý rok sme hrávali dvojička ženy – juniorky. Zmenilo sa to na dvojičku žiačky – dorastenky a ženy samostatne. To nás prinútilo vážne sa zamyslieť nad tým, ako zvládneme dvojičku zápasy až po Ružomberok v jeden deň a nasledujúci deň ženy až po Bratislavu,“ vysvetľoval tréner Semančík.

Pôjdu cestou mládeže

V kádri žien ostalo dokopy osem dievčat. Rozhodnutie o zotrvaní alebo nezotrvaní v najvyššej súťaži sa nerodilo ľahko. „V klube sme si sadli a rozhodli sa ísť cestou mládeže. Chceme nateraz vychovávať šikovné futbalistky. Príkladom toho sú Laura Žemberyová a Laura Šimková, ktoré hrajú za slovenskú reprezentáciu a zároveň majú namierené do Čiech. Príkladom je aj Diana Macková, Frederika Pajonková a Lívia Potengová, ktoré hrajú vo futsalovej reprezentácii,“ podčiarkol Semančík.

Chcem ako zodpovedný za ženskú zložku poďakovať dievčatám, za skvelé roky futbalu, oddanosti a nadšenia robiť veľké veci aj v skromnejších podmienkach. Chcem poďakovať SFZ za možnosť hrať 1. ligu a ďakujem aj všetkým ženským tímom za super zápasy a skvelé futbalové zážitky. Chcem poďakovať aj vedeniu Tatrana Prešov, že nás v myšlienke ženského futbalu podporujú,“ dodal Marek Semančík.

Zdieľaj

Prešovské futbalistky od novej sezóny neúčinkujú v prvej lige

Tréner Semančík: Bolo to ťažké rozhodnutie

Futbalistky 1. FC Tatran Prešov boli v minulom ročníku nováčikom v najvyššej ženskej futbalovej súťaži a v prvej lige sa zachránili. Tréner Marek Semančík vysvetlil prečo od novej sezóny medzi prvoligovými družstvami chýbajú.

Ženskému tímu sa podarilo postúpiť do najvyššej súťaže vlani. Do prvej ligy sa dostali po troch rokoch od začiatku pôsobenia prešovského futbalového tímu žien. „Išlo o rok plný očakávania. Postup do prvej ligy, skvelé tímy, výborne protihráčky. Tím okolo kapitánky Mackovej bol odhodlaný pobiť sa o čo najlepšie výsledky. Zápasy boli plné emócii, skvelé výkony sme striedali so slabšími. Dievčatá sa učili a zlepšovali,“ začal svoje rozprávanie tréner žien Marek Semančík.

Málo hráčok aj reorganizácia súťaží

Prešovské futbalistky sa v prvej lige zachránili. Po poslednom kole však nastala otázka, čo bude ďalej. „Šesť hráčok zmaturovalo a ich kroky viedli na vysoké školy. Viaceré opory sa vyjadrili, že ďalej vo futbale pokračovať nechcú. Prišlo leto, termín prihlásenia. Klub nás na našu žiadosť do ligy prihlásil. Tajne sme dúfali, že dievčatá, ktoré by chceli za náš tím hrať 1. ženskú ligu sa ešte ozvú. Prešiel júl a žiadne dievča sa neprihlásilo.“

Dôvodom zamyslenia nad ďalším pokračovaním ženského tímu bola aj reorganizácia súťaží.  „Minulý rok sme hrávali dvojička ženy – juniorky. Zmenilo sa to na dvojičku žiačky – dorastenky a ženy samostatne. To nás prinútilo vážne sa zamyslieť nad tým, ako zvládneme dvojičku zápasy až po Ružomberok v jeden deň a nasledujúci deň ženy až po Bratislavu,“ vysvetľoval tréner Semančík.

Pôjdu cestou mládeže

V kádri žien ostalo dokopy osem dievčat. Rozhodnutie o zotrvaní alebo nezotrvaní v najvyššej súťaži sa nerodilo ľahko. „V klube sme si sadli a rozhodli sa ísť cestou mládeže. Chceme nateraz vychovávať šikovné futbalistky. Príkladom toho sú Laura Žemberyová a Laura Šimková, ktoré hrajú za slovenskú reprezentáciu a zároveň majú namierené do Čiech. Príkladom je aj Diana Macková, Frederika Pajonková a Lívia Potengová, ktoré hrajú vo futsalovej reprezentácii,“ podčiarkol Semančík.

Chcem ako zodpovedný za ženskú zložku poďakovať dievčatám, za skvelé roky futbalu, oddanosti a nadšenia robiť veľké veci aj v skromnejších podmienkach. Chcem poďakovať SFZ za možnosť hrať 1. ligu a ďakujem aj všetkým ženským tímom za super zápasy a skvelé futbalové zážitky. Chcem poďakovať aj vedeniu Tatrana Prešov, že nás v myšlienke ženského futbalu podporujú,“ dodal Marek Semančík.

Zdieľaj