Riport: 1. FC Tatran Prešov – Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)

Tatran vyhral nad Trebišovom o tri góly

Tím trénera Antona Mišovca triumfoval nad hráčmi Slavoja Trebišov 3:0. Na štadióne v Stropkove si „koňare“ pripísali druhé víťazstvo v sezóne.

V prvej pol hodine zápasu sa hralo zväčša mimo nebezpečných zón. Prvé ohrozenie zo strany Prešova prišlo až v 19. minúte po Luberdovej hlavičke. Hneď potom chybovali hostia na svojej polovici. Lopta sa dostala až k Hošekovi, no brankár Slavoja stihol včas vybehnúť a pripísať si druhý dobrý zákrok. V 29. minúte vyslal center sprava do šestnástky Šimko. V pokutovom území loptu hlavou zasiahol Micherda, gólman Pella ale na bránkovej čiare jeho pokus zneškodnil. Potom začali byť Šarišania futbalovejší a vytvorili si ďalšie šance. O dve minúty neskôr sa peknou strelou zdiaľky prezentoval Leško. V 36. minúte po strele toho istého hráča ukryl loptu do náručia Pella. Gól sa zeleno-bielym podarilo zaznamenať až v 43. minúte. Trebišovský gólman vyboxoval center iba k Miroslavovi Petkovi, ktorý parádne vymietol šibenicu hosťujúcej svätyne – 1:0. V závere polčasu mal ešte jednu dobrú šancu Hošek, ale Pella svoj tím podržal.

Hošek využil svoju príležitosť na začiatku druhého dejstva. Po chybe Trebišova sa dostal do zakončenia a tentokrát už pred brankárom Slavoja nezaváhal – 2:0. Hostia sa nedostali do žiadnej gólovej šance v prvom polčase a bezzubí boli aj po zmene strán. Aktivita bola na strane domácich, prevažná časť druhého polčasu sa hrala na polovici Slavoja. Prešov pretavil svoju prevahu v 64. minúte. Tatranisti mali výhodu priameho kopu, po ktorom zahral hosťujúci hráč v šestnástke rukou a nasledoval pokutový kop. Penaltu premenil kapitán Luberda – 3:0. „Koňare“ mali v zápase ešte jednu dobrú príležitosť, ale Bartek mieril tesne vedľa ľavej žrde.