Návrat k zápasu s MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Duel sa nevydaril, Prešovčanom chýbala finálna fáza

Prešovským futbalistom duel v Liptovskom Mikuláši nevyšiel. V zápase padol iba jeden gól, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domáci tím.

Za bezgólového stavu však mohol ísť do vedenia prešovský Tatran. Z pokutového kopu mal ideálnu možnosť na skórovanie kapitán Martin Luberda. Gólman Gábriš, ale jeho pokus chytil a platilo staré známe nedáš-dostaneš. Z následného protiútoku skóroval strelou od brvna nepokrytý Staš, ktorý v 32. minúte rozhodol o výhre Liptákov. „Z našej strany to bolo nevydarené stretnutie. Mali sme jasnú šancu ísť do vedenia, no nepremenili sme penaltu. Hneď z protiútoku sme po našej chybe inkasovali,“ hodnotil hlavný tréner Prešova Anton Mišovec.

Robili veľa chýb

Zeleno-bieli mali na zmenu výsledku dosť času. Streliť gól sa im ale nepodarilo, a to aj napriek tomu, že hrali od 62. minúty po vylúčení Geráta, v početnej prevahe. „Robili sme veľa individuálnych chýb v rozohrávke. Hráči mali byť pokojnejší na lopte, mali viac kombinovať a zjednodušiť hru. Súper hral jednoduchú taktiku, vyrážal do rýchlych protiútokov a lopty dostával za obranu. Domáci vychytali naše neúspešné prihrávky a párkrát sa potom dostali do brejku, viackrát veľmi dobre zasiahol Lukáč,“ pokračoval Anton Mišovec. „Naši hráči mohli dať gól, niekoľko šancí mali. Najmä Kačalova príležitosť bola tutová, domáci gólman jeho strelu vykopol z brány. Nezvládli sme medzihru, súper bol lepší v práci s loptou v prechodovej fáze.“

Boli nedôrazní

Prešovčania chceli aspoň vyrovnať, na konci sa snažili tlačiť dopredu. „V závere som poslal do útoku aj Kraľoviča, Micherdu, Luberdu. Hrali sme na viacerých útočníkov, ale nebolo to platné. Veci sme neriešili tak, aby sme akciu zakončili strelou. Hráči boli v koncovke nedôrazní.“

Pre „koňarov“ išlo o prvý zápas po dlhom čase, v ktorom nedali aspoň jeden gól. V Liptovskom Mikuláši im chýbala finálna fáza. „Namiesto strely hráči volili prihrávku a keď bolo potrebné prihrať, strieľali na bránu. Žiaľ, nepodarilo sa nám vyrovnať a nadviazať na hru, ktorú sme predviedli proti Trebišovu. Dúfam, že v ďalšom zápase proti Bardejovu, sa vrátime k lepšej hre a tiež ku strieľaniu gólov,“ zakončil prešovský kouč.

Tréner Anton Mišovec (vľavo).

Zdieľaj