Riport: 1. FC Tatran Prešov – Partizán Bardejov 1:1 (0:0)

V šarišskom derby si súperi body delili

V 12. kole druhej ligy sa konalo šarišské derby. Prešov a Bardejov si po remíze 1:1 body podelili.

Futbalisti Prešova sa mohli ujať vedenia hneď v 2. minúte. Lopta sa dostala za obranu k voľnému Adriánovi Leškovi, ktorý sám pred brankárom mieril vedľa ľavej žrdi. Defenzíva Bardejova chybovala aj v 21. minúte. Hošek sa uvoľnil a osamotene išiel na brankára. Loptu poslal oblúčikom ponad vybehnutého Čikoša-Pavlička, no tento pokus skončil mimo brány. O dve minúty neskôr kopali domáci priamy kop. Keresteš loptu odcentroval do malého vápna, kde bol Hošek. Prešovský útočník loptu nakopol, hosťujúci gólman ju však skrotil. V úvode zápasu bolo tempo hry svižné, potom sa ale začalo znižovalo. Väčšia aktivita však bola počas celého prvého dejstva na prešovskej strane.

Domáci vstúpili dobre do druhého dejstva a dali rýchly gól. V 48. minúte poslal Keresteš center z priameho kopu do šestnástky, po ktorom si obranca hostí Šuľa loptu zrazil do vlastnej brány – 0:1. V 55. minúte prvýkrát vpredu pohrozil Partizán. Po rohovom kope Santos hlavičkoval nad. Hneď potom sa hra dostala na opačnú stranu. Šimko nebezpečne odcentroval do šestnástky. Loptu vpáde chcel posunúť do brány Micherda, pred neho sa však dostal obranca hostí, ktorý zachránil svoj tím a loptu zblokoval na roh. V 73. minúte skóroval Bardejov. Po priamom kope hlavičkoval do brány Šuľa – 1:1. Futbalisti Partizána dohrávali duel o jedného menej. Santos bol v 77. minúte vylúčený po druhej žltej karte. Zeleno-bieli v závere z početnej prevahy gól nevyťažili.