Návrat k zápasu s Partizánom Bardejov

Obranca Dzurík: Stratili sme dva body

Prešovskí futbalisti opäť zaváhali a na trávniku v Stropkove stratili v šarišskom derby dva body.

Zeleno-bieli boli v zápase lepším mužstvom. S Partizánom Bardejov však len remizovali 1:1 a po stretnutí boli ďaleko od spokojnosti. „Aktivita bola na našej strane, v prvom polčase sme mali tri tutové šance a my zasa nedáme gól, potom sa trápime a stále je to slabé. Máme na to, aby sme už konečne ukazovali lepšie výsledky. V tabuľke patríme vyššie, ale dnes to bol podľa mňa slabší výkon. Sú to stratené dva body,“ krútil hlavou Prešovčan Ján Dzurík.

Prešovský obranca: Loptu som čuchol ja

Tatran skóroval na začiatku druhého polčasu. Rýchly gól padol po centri z priameho kopu. Pred bránou bola lopta tečovaná. Najviac sa tešil Ján Dzurík, nakoniec bol prvý gól v stretnutí pripísaný ako vlastný Bardejovčanovi Šuľovi. „Loptu som čuchol a už neviem čo sa dialo za mnou, loptu som potom videl v bráne. Vraj, že to bol vlastný gól,“ opísal situáciu obranca Dzurík.

„Koňare“ jednogólové vedenie neudržali. V 73. minúte Erik Šuľa napravil svoju chybu a Prešovu strelil vyrovnávajúci gól. Tatran hral v početnej výhode od 77. minúty, no druhý gól už nepridal. „Tutové príležitosti sme mali na začiatku zápasu. Ide práve o to, že k dispozícii bol celý duel na to, aby sme si vytvorili ďalšie šance. Aj keď sme hrali o jedného viac, také veľké možnosti už neprišli a celkovo bolo podľa mňa v tomto zápase málo šancí.“

Obranca Ján Dzurík (s číslom 17).

Špecifické derby pre Katonu

Po mesiaci pauzy zavinenej zranením sa v zostave Bardejovčanov opäť objavil Peter Katona. 29-ročný futbalista sa vrátil na trávnik práve v zápase proti Tatranu. Pre odchovanca „koňarov“ išlo o špecifické derby, v ktorom bol prvýkrát na opačnej strane, hral proti Prešovu. „Stretnutie pre mňa malo špeciálnu príchuť, v prešovskom klube som prežil dvadsať rokov. Pred zápasom som to trošku vnímal, ale potom zo mňa všetko opadlo a duel som bral ako každý iný,“ povedal Peter Katona.

K samotnému výsledku dodal: „Potrebovali sme bodovať, lebo v tabuľke na tom nie sme najlepšie. Pred každým zápasom si musíme veriť a zbierať body. Verili sme si aj proti Prešovu.“

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Zdieľaj