Prešovčanky úspešne reprezentovali Slovensko v malom futbale

Turnaj Mini4EU vyhrali

Prešovské futbalistky reprezentovali Slovensko na medzinárodnom turnaji Mini4EU v Maďarsku a počínali si veľmi dobre. Šampionát s medzinárodnou účasťou vyhrali.

V Székesfehérvári sa konal turnaj v malom futbale a zúčastnilo sa ho osem dievčenských družstiev. V tíme Slovenska boli všetky hráčky z Prešova. „Oslovil nás pán Kačmár z malého futbalu, či by sme nechceli ísť s dievčatami na turnaj pri Balatone. Povedal, že proti nám budú hrať tímy z rôznych krajín,“ prezradil tréner slovenského družstva Marek Semančík. „V Tatrane bol tím žien zrušený. Družstvo sme poskladali z bývalých hráčok, ktoré už nehrajú nikde. Polovicu hráčok tvorili naše dorastenky.“

Prešovčanky reprezentovali Slovensko a vyhrali turnaj Mini4EU.

Prehrali len raz

Prešovčankám sa v Maďarsku darilo. Na turnaji prehrali len jeden zápas. „V skupine sme vyhrali dve stretnutia, prehrali sme iba s Moldavskom. V semifinále sa nám podarilo nad Belgickom zvíťaziť 4:0 a vo finále sme sa stretli opäť s Moldavskom, ktoré sme tentoraz porazili,“ hovoril tréner z Prešova.

Zaslúžená odmena

Po výhre 5:1 vo finále sa zverenkyne kouča Semančíka tešili z prvého miesta a zo zisku zlatých medailí. „Zažili sme konfrontáciu so zahraničnými tímami. Pre dievčatá je úspechom aj to, že mohli reprezentovať Slovensko v malom futbale, mať oblečené slovenské dresy. Prehrali sme iba jeden zápas, inak sme dominovali. Víťazstvo je zaslúžená odmena a znamená radosť do ďalšieho pôsobenia,“ dodal tréner slovenského tímu Marek Semančík.

Foto: European Minifootball Federation.

Zdieľaj