Od zápasu k zápasu

Dujmovič: Krokom k úspechu je voľa a bojovnosť

Nedeľnou dohrávkou 13. kola bude pokračovať druhá liga aj na ihrisku Petržalky, kde proti domácim nastúpi 1. FC Tatran Prešov.

FC Petržalka má zo všetkých štyroch nováčikov druhej ligy najlepšie výsledky. Aktuálne štvrtý tím tabuľky, ktorý ma bohatú históriu, bude hostiť ďalšiu futbalovú baštu 1. FC Tatran Prešov.

Nespokojní s výsledkami

Súčasťou prešovského kádra je Bosniak Ivan Dujmovič. Posledné tri roky hral v Českej republike. Od septembra býva na východe Slovenska a futbalovo pôsobí v klube z metropoly Šariša. V druhej lige čaká jeho tím cesta na opačný koniec krajiny. 20-ročný rodák zo Zenice však do Bratislavy nejde po prvýkrát. „Párkrát som už v hlavnom meste Slovenska bol, spoluhráči z Jihlavy odtiaľ pochádzali. Do Bratislavy sme s nimi niekedy chodili. Napríklad s Marekom Besedom, ktorý hral predtým v Slovane. Je tam aj letisko, odkiaľ sme leteli domov,“ prezradil Ivan Dujmovič.

Dvadsaťročný Bosniak ani jeho spoluhráči nie sú spokojní s výsledkami Tatrana z posledných zápasov. Zeleno-bieli sa nachádzajú vo vyrovnanej tabuľke na deviatej priečke. Svoju aktuálnu pozíciu majú záujem zmeniť. „Na hre veľa meniť netreba, všetko je o našej vôli o tom ako bojujeme, to je prvý krok k úspechu. Musíme podporiť jeden druhého. Ak sa niekomu nedarí, netreba naňho kričať, ale pomôcť mu, takto to bude všetko dobré.“

Ivan Dujmovič prvý zľava. Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Prehry a remízy už nechcú

Hráči z kádra Petržalky majú prvoligové skúsenosti. Vedie ich kapitán Juraj Piroška, obranu diriguje skúsený Peter Petráš, ktorý v minulosti pôsobil aj v Prešove. „Zápasy Petržalky sme videli, zanalyzovali sme si ich. Tréner nám, samozrejme, hovoril, čo máme robiť, aké sú súperove slabiny, ale upozornil nás aj na ich dobré veci. Na každý zápas nás tréner chystá čo najlepšie, všetko je na nás, ako to dopadne. Dúfam, že už ukončíme sériu remíz či prehier. Chcem, aby náš tím chytil sériu výhier a udržal ju do konca jesene,“ zaželal si Ivan Dujmovič.

Výkop zápasu v Petržalke je naplánovaný v nedeľu na 10:30. „Hráme v inom čase, ako obvykle, ale tréningy máme stále takto skoro ráno o 9.15 alebo o desiatej. Nebude to nič nové, takže žiaden problém. Ideme tam už deň pred zápasom, budeme vyspatí.“

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Zdieľaj