Od zápasu k zápasu

Špilár chce nadviazať na druhý polčas z Petržalky

V minulom kole bodovali hráči Prešova v Petržalke. Remízu im zaistil gól Olivera Špilára. Počas tohto víkendu ich čaká zápas s ďalším nováčikom súťaže.

Futbalista Oliver Špilár strelil svoj prvý ligový gól za Tatran. V minulotýždňovom zápase v Petržalke prekonal domáceho brankára v 85. minúte. „V prvom rade som rád, že sme v hlavnom meste bodovali. Bol to kvalitný zápas proti kvalitnému súperovi. V prvom polčase dominovali domáci, v druhom zasa my. Deľba bodov je spravodlivá aj keď pri troške šťastia na konci zápasu, sme si mohli odviesť aj všetky tri body,“ myslí si 25-ročný útočník, ktorý zariadil  pre svoj tím zisk cenného bodu presnou hlavičkou. „Góly hlavou som dával aj predtým, no tento bol výnimočný, keďže bol do siete môjho bývalého klubu,“ povedal Oliver Špilár, ktorý pôsobil v Petržalke jeden rok v sezóne 2013/2014.

Na Dubnicu sú pripravení

Cez víkend sa Prešov predstaví v súboji proti Dubnici. Útočník pochádzajúci zo Stropkova doposiaľ nedostával v zostave Tatrana veľa príležitosti. Gólom do siete Petržalky si možno vypýtal miesto v základnej jedenástke. „Tréner nám zostavy dopredu nehovorí, takže neviem. Či nastúpim ako hráč základnej zostavy alebo ako „žolík“, budem sa snažiť pomôcť mužstvu k úspešnému koncu. Dúfam, že pomôžem aj nejakým gólom.“

Oliver Špilár (vpravo). Zdroj: TJ Tatran OV.

Dubnica bola v minulosti aj s Prešovom pravidelným účastníkom prvej ligy. Teraz má v kádri veľa mladých hráčov, ktorí v predchádzajúcej sezóne vybojovali pre svoj tím postup do druhej ligy. „Je to škoda, že mužstvá s takou históriou ako Dubnica či Prešov momentálne nehrávajú najvyššiu ligu, ale taký je futbal. Na súpera sme pripravení, vieme čo nás čaká. Poznáme ich silné stránky aj tie slabšie. Verím, že v sobotu v Stropkove nadviažeme na výkon z druhého polčasu, ktorý sme predviedli v Petržalke a nad Dubnicou zvíťazíme.“

Zápas proti aktuálne ôsmemu celku tabuľky bude pre Tatran posledným ligovým v Stropkove v tomto kalendárnom roku. Prešovčania strácajú na Dubnicu dva body, ich cieľom je súpera v tabuľke preskočiť. „Chceme bodovať naplno, stretnutie úspešne zvládnuť a rovnako aj zostávajúce tri ligové zápasy jesene. Plus sa chceme v utorok v Slovenskom pohári pokúsiť prekvapiť silnú Žilinu. Dúfam, že nás za tým poženie početná divácka kulisa,“ dodáva „Oli“ Špilár.

Foto: TJ Tatran Oravské Veselé.

Zdieľaj