Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov –  FK Dubnica nad Váhom

Zeleno-bieli budú v 14. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže súperiť s FK Dubnica nad Váhom. Pre Prešovčanov pôjde v rámci jesene o posledný ligový duel v Stropkove.

Dubnica bola kedysi spoločne s Prešovom pravidelným účastníkom najvyššej futbalovej súťaže. V súčasnosti má v tíme veľa vlastných mladých odchovancov. Tí si po troch sezónach strávených v tretej lige vybojovali minulú sezónu postup do druhej najvyššej súťaže. Nováčika z Dubnice vedie skúsený tréner Peter Gergely. Jeho zverenci sú zatiaľ nevyspytateľným tímom, ktorý sa pohybuje v strede tabuľky. Dubničanom sa darí gólovo, spoločne s Popradom majú najlepšiu ofenzívu, súperom strelili 28 gólov. So sedemnástimi bodmi sú na ôsmej pozícii v tabuľke. Naposledy sa predstavili doma proti Banskej Bystrici, s ktorou remizovali 1:1. Predtým hrali na východe Slovenska, z Lipian si odniesli tri body po výhre 5:2.

Tatran sa po Petržalke stretne s ďalším nováčikom druhej ligy. Prešov odohral minulý víkend zápas v hlavnom meste Slovenska, kde získal bod za remízu 1:1. Rovnakým výsledkom sa skončilo aj predchádzajúce stretnutie Šarišanov, ktorí si v Stropkove pred dvoma týždňami body delili s Bardejovom. Zeleno-bieli majú za sebou horšie výsledky, nevyhrali tri zápasy v rade. Tento fakt sa podpísal aj na ich postavení v tabuľke, kde klesli na desiate miesto, nahratých majú pätnásť bodov. Posledný vzájomný zápas Prešova a Dubnice sa uskutočnil vlani. Pohárové stretnutie lepšie zvládli Dubničania, ktorí po výhre 3:1 postúpili do ďalšieho kola. Tatran sa s týmto súperom stretával v prvej aj v druhej najvyššej súťaži. V lige „koňare“ s týmto súperom neprehrali od roku 2009. Odvtedy zaknihovali šesť výhier a jednu remízu.

Foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Zdieľaj