Od zápasu k zápasu

Šimko: Bude to ťažké, ale chceme bodovať

Program 15. kola druhej ligy zavŕši prvú polovicu sezóny. Prešovčanov čaká v sobotu tretíkrát v rade nováčik súťaže.

Zápas 4. kola Slovenského pohára proti Žiline bol pre prešovských futbalistov posledným na ihrisku v Stropkove v tomto kalendárnom roku. V jesennej časti čakajú zeleno-bielych ešte tri zápasy. Všetky odohrajú na ihriskách súperov. Najprv sa predstavia v Banskej Bystrici, potom v Lipanoch a v Skalici.

Ukončia prvú polovicu súťaže

Anglický týždeň zavŕšia zverenci trénera Antona Mišovca v sobotu na ihrisku Dukly Banská Bystrica. Týmto zápasom zároveň ukončia prvú polovicu súťaže. „Ligové stretnutie bude určite dôležitejšie ako pohárové. Duel Slovnaft Cupu bol pre nás bonusom navyše. Mali sme silného súpera, no aj tak sme chceli nad Žilinou vyhrať. Nepodarilo sa. Teraz sa sústredíme na súboj proti Dukle,“ povedal obranca Prešova Lukáš Šimko.

Banská Bystrica postúpila do druhej ligy jednoznačne. Na konci súťažného ročníka 2017/2018 mala v III. lige stred až jedenásťbodový náskok. Postup si vybojovala pod vedením trénera Dušana Tótha. Ten bol na lavičke Dukly aj v druhej najvyššej súťaži, ale iba do 10. kola. Po sérii štyroch prehier ho nahradil na trénerskej stoličke bývalý hráč a tréner Prešova Stanislav Varga. „Sobotňajší zápas bude ťažký. Po výmene trénera hrá Bystrica lepší futbal. Verím, že proti nim budeme bodovať.“

Lukáš Šimko. Zdroj: Jozef Mačejovský.

Krátky čas na prípravu

Času na prípravu na ďalší zápas Šarišania veľa nemajú. „V utorok sme hrali pohár. Museli sme zregenerovať, v stredu nebolo veľmi dobré počasie na tréning, ale snažili sme sa pripraviť čo najlepšie. V zápase chceme bodovať,“ dodal Lukáš Šimko.

Futbalistov 1. FC Tatran čaká po Petržalke a Dubnici tretí nováčik druhej ligy. „V Bystrici sa budeme snažiť získať minimálne bod. Liga je náročná, budeme sa sústrediť už iba na tieto zápasy a získať čo najlepšie výsledky,“ povedal ďalší prešovský futbalista Richard Kačala. „Niektorých hráčov máme zranených, niektorí sú po chorobe, uvidíme ako to poskladáme. V sobotu hráme proti bývalému trénerovi. Ten bude chcieť určite zvíťaziť, bude to pre neho možno menšie derby. Úspešní chceme byť aj my,“ dodal R Kačala.

Foto: Jozef Mačejovský.

Zdieľaj