Návrat k zápasu juniorov s MFK Snina

Brankár Oravec hral v útoku a dál gól

V stretnutí 15. kola tretej ligy Východ hostili juniori Prešova hráčov zo Sniny. V prvom polčase zápasu sa konala gólová prestrelka.

Mladí tatranisti proti Snine zabojovali, Z víťazstva sa napokon tešili hostia. Skúsenejšia Snina však dostala od Prešova tri góly. Na prešovskej strane sa strelecky presadil aj brankár Oravec, ktorý nastúpil v poli. Tréner Jozef Džubara sa rozhodol pre takúto alternatívu kvôli tomu, že hráči zo staršieho dorastu hrali majstrovský zápas len deň predtým a hráči A tímu majú v rezerve obmedzený počet štartov.

Dal svoj druhý gól v kariére

Devätnásťročný gólman Adam Jozef Oravec, ktorý dostal šancu na hrote útoku, zakončoval v 9. minúte. Jeho presná trefa znamenala vyrovnanie na 1:1. „V mladšom veku som skúšal hru v poli, ale potom som sa už dal iba na brankársky post a stále som chytal. Príležitosť hrať v útoku ma prekvapila. Na tréningu to sem-tam skúšam aj ako hráč,“ prezradil Adam Jozef Oravec.

Mladý brankár dal gól už aj v minulosti. „Viem, že som predtým jeden dal, ale bolo to v mládežníckych kategóriách pri doraste. Dal som ho ako brankár, ale už si na ten zásah ani nepamätám. Toto bol môj druhý gól. Určite ma to povzbudilo, bol to dobrý pocit. To kde budem nastupovať v nasledujúcich zápasoch je na tréneroch. Ja sa cítim na oboch postoch dobre.“

Gólmanovi duel proti Snine vyšiel. Adam Jozef Oravec mal v zápase aj ďalšie dve gólové príležitosti. „Neviem čo sa u mňa počíta za šancu, lebo najprv som si myslel, že šanca bude, keď sa vôbec dostanem k lopte. Tréner ale vravel, že to boli dobré príležitosti, tak asi áno,“ zasmial sa Oravec.

Po čase skórovali trikrát

Juniori Prešova po prvom polčase držali so skúsenejšími hráčmi Sniny nerozhodný stav 3:3. V druhom dejstve potvrdil rolu favorita súper. „Nevyzeralo to zle, dali sme tri góly, čo sa nám už dávnejšie nepodarilo. Snina stojí v tabuľke dosť dobre, vedeli sme, že to bude silný súper. Vyzeralo to s nami celkom dobre, ale postupne sme možno stratili koncentráciu alebo kondičku. Niektorí naši hráči mali v nohách sobotňajší zápas, a to sa prejavilo,“ zakončil Adam Jozef Oravec.

Štatistika:

1. FC Tatran Prešov juniori – MFK Snina 3:5 (3:3)

Góly: 9. Oravec, 23. Milenky, 32. Mašič – 3., 30. Svistun, 13., 82. Skvašík (prvý z 11m), 69. J. Lukáč

ŽK: Kočiš, Dziak, Lukčo. ČK: Kočiš (po druhej žltej). Rozhodovali: Benedik – Tabaka, Lešková, 80 divákov.

Zostava Prešov jun.: Dlugoš – Dziak, Koma, Lukčo, Kolivoška, Gduľa, Milenky, Mašič, Pazderák (62. Hanák), Kočiš, Oravec.

Zdieľaj

Návrat k zápasu juniorov s MFK Snina

Brankár Oravec hral v útoku a dál gól

V stretnutí 15. kola tretej ligy Východ hostili juniori Prešova hráčov zo Sniny. V prvom polčase zápasu sa konala gólová prestrelka.

Mladí tatranisti proti Snine zabojovali, Z víťazstva sa napokon tešili hostia. Skúsenejšia Snina však dostala od Prešova tri góly. Na prešovskej strane sa strelecky presadil aj brankár Oravec, ktorý nastúpil v poli. Tréner Jozef Džubara sa rozhodol pre takúto alternatívu kvôli tomu, že hráči zo staršieho dorastu hrali majstrovský zápas len deň predtým a hráči A tímu majú v rezerve obmedzený počet štartov.

Dal svoj druhý gól v kariére

Devätnásťročný gólman Adam Jozef Oravec, ktorý dostal šancu na hrote útoku, zakončoval v 9. minúte. Jeho presná trefa znamenala vyrovnanie na 1:1. „V mladšom veku som skúšal hru v poli, ale potom som sa už dal iba na brankársky post a stále som chytal. Príležitosť hrať v útoku ma prekvapila. Na tréningu to sem-tam skúšam aj ako hráč,“ prezradil Adam Jozef Oravec.

Mladý brankár dal gól už aj v minulosti. „Viem, že som predtým jeden dal, ale bolo to v mládežníckych kategóriách pri doraste. Dal som ho ako brankár, ale už si na ten zásah ani nepamätám. Toto bol môj druhý gól. Určite ma to povzbudilo, bol to dobrý pocit. To kde budem nastupovať v nasledujúcich zápasoch je na tréneroch. Ja sa cítim na oboch postoch dobre.“

Gólmanovi duel proti Snine vyšiel. Adam Jozef Oravec mal v zápase aj ďalšie dve gólové príležitosti. „Neviem čo sa u mňa počíta za šancu, lebo najprv som si myslel, že šanca bude, keď sa vôbec dostanem k lopte. Tréner ale vravel, že to boli dobré príležitosti, tak asi áno,“ zasmial sa Oravec.

Po čase skórovali trikrát

Juniori Prešova po prvom polčase držali so skúsenejšími hráčmi Sniny nerozhodný stav 3:3. V druhom dejstve potvrdil rolu favorita súper. „Nevyzeralo to zle, dali sme tri góly, čo sa nám už dávnejšie nepodarilo. Snina stojí v tabuľke dosť dobre, vedeli sme, že to bude silný súper. Vyzeralo to s nami celkom dobre, ale postupne sme možno stratili koncentráciu alebo kondičku. Niektorí naši hráči mali v nohách sobotňajší zápas, a to sa prejavilo,“ zakončil Adam Jozef Oravec.

Štatistika:

1. FC Tatran Prešov juniori – MFK Snina 3:5 (3:3)

Góly: 9. Oravec, 23. Milenky, 32. Mašič – 3., 30. Svistun, 13., 82. Skvašík (prvý z 11m), 69. J. Lukáč

ŽK: Kočiš, Dziak, Lukčo. ČK: Kočiš (po druhej žltej). Rozhodovali: Benedik – Tabaka, Lešková, 80 divákov.

Zostava Prešov jun.: Dlugoš – Dziak, Koma, Lukčo, Kolivoška, Gduľa, Milenky, Mašič, Pazderák (62. Hanák), Kočiš, Oravec.

Zdieľaj