Riport: ŠK Odeva Lipany – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Tatran prehral s Lipanmi aj druhýkrát 0:1

Prešovskí futbalisti prehrali v Lipanoch 0:1. O víťazovi rozhodol vlastný gól v závere prvého polčasu. Tatran prehral s Odevou rovnakým výsledkom už druhýkrát v sezóne. V 1. kole druhej ligy sa tešili z víťazstva Lipany takisto vďaka vlastnému gólu.

V prvom polčase sa veľa nádejných šancí nezrodilo. Prvé dve možnosti mali Lipany. V 10. minúte hlavičkoval Vysočan pod brvno, ale Lukáč bol proti. Brankár Prešova vyrazil o sedem minút neskôr aj prudkú Janičovu strelu, ktorá letela z priameho kopu. Potom nepremenil šancu Prešov. Micherda centroval na Luberdu. Kapitán Tatrana vystrelil, v stopercentnej príležitosti však trafil iba brvno. Gól padol päť minút pred koncom prvého polčasu. Celá akcia sa začala nevinne. Lipany získali loptu na polovici súpera, cez viacerých hráčov si ju poposúvali až k Vysočanovi. Ten s ňou prešiel do pokutového územia, kde sa mu spoza obrancu podarilo vystreliť. Micherda sa snažil loptu zblokovať, no išla do vlastnej bránky a Lipany vyhrávali 1:0.

V druhom polčase tatranisti chceli vyrovnať, pokúšali sa o častejšiu streľbu, ale neuspeli. V 50. minúte mal možnosť vyrovnať Maník, jeho strela spoza šestnástky bola prudká, no letela tesne nad. Hneď potom sa v šanci ocitol domáci Kamenec. Dostal sa do pokutového územia, kde prešiel aj cez Barteka, jeho dobrý pokus ale Lukáč kryl. Prešovčania sa v záverečnej pätnásťminútovke tlačili dopredu, domácich sa im ale nepodarilo prekvapiť. Po centri zľava mal v 75. minúte tutovú možnosť Adrián Leško, ktorý však z päťky netrafil bránu. Vzápätí zahodil šancu Špilár, ktorý hlavičkoval vedľa. Tri minúty pred koncom chcel vyrovnať Mašič. Odrazenú loptu napálil z prvej, Bartoš ju ale po ležiačky nohami vyrazil.