Od zápasu k zápasu

Keresteš: V poslednom zápase treba podať kolektívny výkon

Súbojom na Záhorí zavŕšia zeleno-bieli kalendárny rok 2018. V piatok sa v priamom prenose (vysiela FutbalnetTV) predstavia v Skalici.

Záhoráci sa od začiatku súťaže pohybujú na vrchných priečkach. Silní sú na domácom ihrisku, kde prehrali iba raz s Pohroním, jednu prehru zaznamenali aj vonku.

Skaličania si v lige počínajú veľmi dobre a patria k favoritom v boji o prvé miesto. „Čaká nás kvalitný súper a ťažký zápas. Budeme musieť hrať zo zabezpečenej obrany. Domáci sa budú snažiť hrať kombinačne, nemôžeme ich púšťať do šancí. Musíme mať pevnú obranu a v útoku využiť brejky,“ hovoril futbalista Prešova Dávid Keresteš.

Podať bojovný výkon

Prvý vzájomný zápas týchto dvoch mužstiev skončil v Stropkove deľbou bodov a nepadol v ňom ani jeden gól. Zverenci trénera Dojčana však patria k najproduktívnejším tímom v lige. „My máme tiež svoju kvalitu aj keď stojíme v tabuľke tak, ako stojíme. Aj nám treba body. Musíme podať kolektívny výkon, ktorý nám podľa mňa v predchádzajúcich dueloch chýbal. Musíme bojovať, siahnuť na dno svojich síl a získať body.“

Tohtoročný november je zatiaľ veľmi teplý. Pozitívne je, že futbalisti nemusia hrať posledné kolo na zlom teréne a v zime, ako po minulé roky. „Dúfam, že to nezakríkneme. Počasie je príjemné, dá sa hrať, ihriská sú ešte v celkom dobrom stave. V Skalici majú navyše pekný štadión,“ povedal 23-ročný Dávid Keresteš.

Obe mužstvá odohrajú posledné stretnutie v roku 2018. V druhej lige bude potom nasledovať zimná prestávka. Jarná časť sa začne až v marci 2019. „Budeme mať voľno, ale bude to tak, že trošku oddýchneme a potom už treba začať trénovať. Po poslednom zápase si každý chce oddýchnuť, a tak to začne od znova.“

Súboj 17. kola druhej najvyššej súťaže medzi Skalicou a Prešovom ma výkop o 17.00.

Foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Zdieľaj