Riport: MFK Skalica – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)

Tatran v poslednom jesennom zápase remizoval v Skalici

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov na záver jesene remizovali v Skalici 1:1. V stretnutí prehrávali, ešte v prvom polčase však stav vyrovnal Michal Kraľovič.

Úvod stretnutia zeleno-bielym vôbec nevyšiel, Prešovčania veľmi skoro inkasovali. Opielova strela z priameho kopu doletela v 6. minúte pred Lukáča, kde ju hlavou jemne pohladil Milota a lopta zapadla do siete – 1:0. Hneď potom sa hostia snažili vyrovnať, Kačala však bol v ofsajde. Ďalšia možnosť Prešova prišla v 25. minúte. Leško poslal loptu z priameho kopu do pokutového územia, kde hlavičkoval Luberda, no jeho pokus skončil v rukách brankára Junasa. Na opačnej strane po Opielovom centri Dolný prehlavičkoval brániaceho protihráča, strela však bola nepresná, išla mimo troch žrdí. Hráči Tatrana Prešov vyrovnali stav zápasu ešte v prvom polčase. Tri minúty pred prestávkou odkopol hráč Skalice loptu zle, iba do prešovského futbalistu. Od neho sa odrazila ku Kraľovičovi, ktorý sa dostal do samostatného úniku a zoči-voči Junasovi sa nemýlil – 1:1.

Na začiatku druhého polčasu sa Dolný dostal do pokutového územia, kde chcel prihrať Matičovi, loptu mu v sklze vypichol Dzurík. V 70. minúte to domáci skúšali zdiaľky, ale tento pokus bol veľmi nepresný. „Koňare“ mali ideálnu možnosť dostať sa do vedenia v 85. minúte. Chybu urobil Skaličan Hlavatovič, ktorý hlavou sklepol loptu, ale len k Micovčákovi. Hráč Prešova vypálil spoza šestnástky a brankár Junas musel vytiahnuť výborný zákrok. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli aj domáci. Obrana hostí zabudla na Hašu, na pravej strane ostal tento hráč úplne sám. Dostal sa aj k strele, jeho delovku z desiatich metrov však Lukáč parádne vyrazil.

Foto: TJ Tatran Oravské Veselé.

Zdieľaj