Štatistiky a hlasy trénerov po 17. kole druhej ligy

Vyjadrenia trénerov

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: „Rýchlo sme dali gól, to nám zrejme uškodilo. Potom sme nemali dobrý pohyb ani dôraz v osobných súbojoch. Na konci prvého polčasu sme dostali nešťastný gól na 1:1. V druhom polčase sme sa snažili hrať, ale nešlo to tak, ako sme si predstavovali. Chceli sme hrať po zemi, ale hrali sme viac po výške a tam bol súper lepší. Do polčasu sme mali v pláne dať viac gólov, no nepodarilo sa to a dostali sme gól do šatne. To vždy s mužstvom otrasie a nedokázali sme na to reagovať. Hráči boli pod veľkým tlakom zisku troch bodov a aj táto skutočnosť nás dala do kŕču. Počas celého zápasu sme sa z toho nedokázali dostať. Asi je dobré, že sa končí jesenná časť, budeme mať čas na analýzu.“

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Zápas sa mi začal páčiť až v druhom polčase. Po prestávke sme sa dostali viac do hry. V prvých minútach sme zaspali pri štandardnej situácii, a to sa nemôže stávať. S tým som bol nespokojný. Do polčasu sa nám ale podarilo vyrovnať, Mišo Kraľovič dobre zakončil samostatný nájazd. V druhom polčase sme zlepšili hru, viac sme napádali súpera, boli sme účelnejší v prechode do útoku. Mali sme samostatné nájazdy, ale nepremenili sme ich. Gól mohli dať naši hráči aj zo štandardky. V druhom polčase sme chceli zlepšiť hru v zálohe a pohyb, to sme naplnili. Chceli sme tiež viac strieľať, ale toto sa nám nepodarilo. S bodom som spokojný, pretože Skalica je súper, ktorý má vysoké ambície a po dvoch prehrách sme si nemohli dovoliť prehrať opäť. “

(Zdroj: FutbalnetTV)

Štatistika:

MFK Skalica – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)

Góly:  6. Milota – 43. Kraľovič

ŽK: 61. Pospíšil, 89. Hlavatovič – 19. Petko, 38. Kačala, 40. Micherda, 45. Leško, 81. Bartek. Rozhodovali: Ďurčo – Somoláni, Pozor, 589 divákov.

Držanie lopty: 54% – 46%
Strely na bránu: 2 – 5
Strely mimo: 6 – 7
Rohové kopy: 6 – 5

(Zdroj: onlajny.eu)

Zostavy:

Zostava Skalice: Junas – Švrček, Milota, Hlavatovič, Pospíšil, Opiela, Nagy, Matić (54. Abrahám), Šebesta, Dolný (63. Mášik), Haša.

Zostava Prešova: Lukáč – Petko, Bartek, Luberda, Micovčák (86. Špilár), Kačala, Kraľovič, A. Leško (90. Keresteš), Dzurík, Maník, Micherda.

Foto: Matej Čurlík

Zdieľaj