Návrat k zápasu s MFK Skalica

Prešovčania ukončili jeseň, Kraľovič: Chceli sme byť vyššie

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov ukončili jesennú časť aktuálneho ročníka druhej ligy. Na ihrisku Skalice remizovali 1:1.

Zeleno-bieli uchmatli bod aktuálne tretiemu tímu tabuľky. Skalica pred týmto stretnutím doma stratila body iba raz, a to s vedúcim celkom ligy s Pohroním. „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper. Mali sme za sebou šesť hodinovú cestu, takže to bolo o to náročnejšie. Nepomohol nám gól na začiatku zápasu. Potom sa to ale zlepšilo, hralo sa nám lepšie a tri minúty pre koncom prvého polčasu sme skóre vyrovnali,“ povedal útočník Prešova Michal Kraľovič. „Po prestávke boli šance na oboch stranách. Veľkú príležitosť mal Micovčák. Vyhrať sme mohli my aj oni, takže remíza je spravodlivá.“

Bodovali po dvoch prehrách

Prešovčania bodovali po dvoch prehrách s nováčikmi súťaže. Pred týždňom podľahli Lipanom, predtým Banskej Bystrici. Vyrovnávajúci zásah Tatrana zaznamenal Michal Kraľovič. Išlo o jeho prvý gól v sezóne a druhý v mužskej kategórii. Prvý zásah zaznamenal ešte pred troma rokmi. Pri svojej premiére v A-tíme Prešova skóroval proti Tepličke nad Váhom. „Som šťastný za bod, ale aj za gól. Som útočník, každý to odo mňa očakával, ale doteraz to veľmi nešlo. Podarilo sa mi presadiť až v poslednom zápase, dúfam, že v ďalšej časti bude mojich gólov viac,“ želá si 19-ročný prešovský hráč.

Proti favoritom sa hrá lepšie

Aktuálna sezóna Tatranistom nevychádza podľa predstáv. V jesennej časti získali devätnásť bodov a sú na dvanástej priečke. „Plány boli úplne iné, chceli sme byť vyššie. Mali sme dobré zápasy, ktorá nám vyšli, napríklad proti Popradu alebo dvakrát proti Skalici. Nedarí sa nám v dueloch s tímami z dolnej časti tabuľky. Keď je favoritom súper, lepšie to zvládame a hráme uvoľnenejšie. Body sme postrácali s Lipanmi či Bardejovom. Mrzí nás to, verím, že druhá polovica bude lepšia,“ zhodnotil jesennú časť súťaže M. Kraľovič.

Foto: TJ Tatran Oravské Veselé

Zdieľaj