Prešovská šestnástka získala na Pavlovic Cupe bronz

Dorastenci obsadili tretie miesto

Uplynulú sobotu sa v metropole Šariša uskutočnil jubilejný 10. ročník turnaja o pohár Ladislava Pavloviča – legendárneho hráča 1. FC Tatran Prešov.

Tento rok sa turnaja zúčastnila pätica tímov. Medzi účastníkmi Pavlovic Cupu boli aj šestnásťroční hráči 1. FC Tatran Prešov. Zverenci trénera Stanislava Barana si s bilanciou dve výhry a dve prehry z podujatia odniesli pohár za tretie miesto. Víťazom turnaja sa stalo družstvo FC Spartak Trnava, druhé miesto obsadil klub FC Košice.

Tréner 1. FC Tatran Prešov U16 Stanislav Baran: „Pred posledným zápasom so Spartakom Trnava bola bodová situácia taká, že v prípade víťazstva sme na prvom mieste. V prípade remízy druhí a v prípade prehry tretí. Turnaj mal veľmi dobrú úroveň po športovej i organizačnej stránke. Brali sme to ako možnosť konfrontovať sa s o rok staršími družstvami v hale. A tiež, ako prípravu pred účasťou na medzinárodnom turnaji v Brne, ktorého sa zúčastníme 12. a 13. januára 2019. Najlepšími hráčmi nášho družstva boli Horvát, Simon a Terezka.“

Výsledky 1. FC Tatran Prešov U16 na 10. ročníku Pavlovic Cupu:

1. zápas: 1. FC Tatran Prešov – Jupie FŠ M. Hamšíka 2:0
Góly: Simon 2

2.zápas: 1. FC Tatran Prešov – 1. FC Lokomotíva Košice 2:0
Góly: Griger 1, Terezka 1

3. zápas: 1. FC Tatran Prešov – FC Košice 1:2
Gól: Horvát

4. zápas: 1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 0:1

Konečná tabuľka:

1. FC Spartak Trnava – 10 b

2. FC Košice – 8 b

3. 1. FC Tatran Prešov – 6 b

4. Jupie FŠ MarekaHamšíka – 4 b

5. FC Lokomotíva Košice – 0 b

Zdieľaj