Ako budú tráviť Vianoce futbalisti 1. FC Tatran? 1. časť

Ako trávia Vianoce futbalisti?

Vianoce sa blížia, preto sme si pre vás pripravili vianočný špeciál. Hráčov A-tímu 1. FC Tatran Prešov sme sa opýtali, ako budú tráviť tohtoročné sviatočné dni.

Hráčom sme položili tri otázky:

1. Ako budeš tráviť tohtoročné Vianoce?

2. Ako budeš tráviť Silvestra?

3. Čo si želáš do nového roka a čo praješ svojím spoluhráčom?

Filip Maník:

1. Vianoce budem ako každý rok tráviť spolu s rodinou a starými rodičmi. Vyzerajú podobne ako u väčšiny rodín, žiadne špeciálne tradície, sú skôr o pokoji a oddychu a spoločne strávenom čase. Čo sa týka štedrovečerného stola, na ňom nesmie chýbať kapustnica ktorú pripravujem spolu s ockom, naopak šalát a ryby ma na starosti mamka, takže máme to pekne podelené (úsmev). Ďalej samozrejme nejaké koláče, oblátky, bobaľky, tie však ja nemusím (smiech).

2. Čo sa týka Silvestra, ten posledné 3-4 roky zvyknem tráviť spolu s kamarátmi a zároveň bývalými hráčmi Tatrana Prešov či už Pavlom Šafrankom, Matúšom Štefančíkom, Romanom Kovalčíkom a samozrejme aj spolu s priateľkami. Tento rok sme mali naplánovanú návštevu práve „Šafa“, ktorý momentálne pôsobí v škótskom Duundee United. Avšak ja som sa musel ospravedlniť, keďže tohto roku začíname v Prešove prípravu trošku skôr kvôli zimnej Tipsport lige, začiatok prípravy by som tým pádom zmeškal. Napriek tomu mám v pláne spolu s priateľkou stráviť Silvestra v Krakove.

3. Pre každého je najdôležitejšie to zdravie, pre nás športovcov obzvlášť, tak to by som želal spoluhráčom ale aj sebe samozrejme, taktiež úspechy, či športové alebo osobné (úsmev).

Patrik Lukáč:

1. Sviatky budem tráviť ako každý rok v kruhu rodiny a s priateľkou. Počas sviatkov sa s jedlom neobmedzujem. Našťastie mám dobrý metabolizmus a nemusím potom do prípravy zhadzovať kilá ako iní hráči. Na našom štedrovečernom stole nesmú chýbať oblátky s medom, bobaľky, kapustnica a ryba so zemiakovým šalátom.

2. Silvestra trávim s priateľkou. Buď niekde na horách alebo na chate. Tento rok to vyzerá tak, že budeme s priateľkou u nás doma.

3. Hlavne si želám zdravie pre svojich blízkych a nech je ten budúci rok krajší a lepší ako ten minulý. Svojím spoluhráčom by som takisto poprial hlavne zdravie.

Michal Kraľovič:

1. Vianoce budem tráviť tak, ako každý rok. Budem doma s rodičmi, súrodencami a starými rodičmi.

2. Na Silvestra máme tradíciu s bývalými spoluhráčmi z dorastu, že sme stále niekde spolu. Tak to bude aj tento rok.

3. Do nového roka prajem každému to hlavné – zdravie, a vo futbalovom živote úspešnejšie obdobie ako to minuloročné. To si prajem ja a prajem to aj všetkým ostatným chlapcom.

Zdieľaj