Prešovčania začali so zimnou prípravou ako prví

V kádri nastali zmeny, odišli viacerí hráči

1. FC Tatran Prešov začal po mesiaci voľna zimnú prípravu. Hráčov čaká účinkovanie na zimnom futbalovom turnaji Tipsport liga.

Prvý raz v novom roku sa zeleno-bieli stretli v kabíne 3. januára. Zo všetkých druholigových tímov vybehli na trávnik ako prví a začali prípravu na jarnú časť sezóny. „Koňarov“ čaká od 5. januára účinkovanie na zimnom futbalovom turnaji Tipsport liga. Prešov bude hrať v základnej D skupine, ktorú tvoria dokopy štyri celky. Okrem Šarišanov aj Prostějov, Poprad a Ostrava. Zverenci trénera Antona Mišovca odohrajú pred ligou aj ďalšie prípravné stretnutia.

Zmeny v kádri

Pohyby nastali v hráčskej šatni. S A-tímom začali trénovať futbalisti z akadémie – Rastislav Švec, Šimon Ondrej, Stanislav Olejník, Gabriel Dzuričko, Erik Stach, Oliver Luterán a Erik Sabol. Do tímu pribudol Franko Surac z NK Zadar. 20-ročný obranca, ktorý hral aj v NK Zagreb, prichádza do Prešova posilniť defenzívu. Zajtra (v piatok 4. januára) sa do tréningového procesu zapojí aj ďalšia posila, 20-ročný stopér zo Srbska Alexandar Mitrovic.

Pohyb nastal aj smerom von z kádra. Klub s určitosťou opúšťajú Jakub Bartek, Martin Luberda, Ján Dzurík, Dávid Keresteš, Petr Hošek, Richard Kačala, Lukáš Micherda.

Zimná Tipsport liga – program zápasov:

5. 01. 2019 (sobota) – 13:00 – 1. SK Prostějov – 1. FC Tatran Prešov – miesto zápasu: Orlová Lutyně

8. 01. 2019 (utorok) – 13:00 – 1. FC Tatran Prešov – FK Poprad – miesto zápasu: Vranov nad Topľou

15. 01. 2019 (utorok) – 13:00 – 1. FC Tatran Prešov – FC Baník Ostrava – miesto zápasu: Orlová Lutyně

Ďalšie prípravné zápasy odohrajú futbalisti Prešova po skončení Zimnej Tipsport ligy. Zoznam a termíny stretnutí sa momentálne finalizujú. Štart jarnej časti druhej ligy je naplánovaný na sobotu 9. marca 2019. V prvom zápase bude Prešov hostiť v Stropkove súpera z Popradu.

Zdieľaj