Riport: 1. SK Prostějov – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Prešovčania viedli, Prostějov zápas otočil

Prvým súperom Prešova v zimnej príprave bol 1. SK Prostějov. Oba tímy si sily zmerali v rámci turnaja Zimná Tipsport liga. Šarišania zápas rozbehli dobre, súper však po prestávke stav otočil.

Úvod stretnutia patril Prešovčanom,. Na začiatku sa dostali do zakončenia trikrát, no súperovho brankára sa im prekonať nepodarilo. Ďalšiu príležitosť mali v 18. minúte. Špilárova strela sa však cez obranu Prostějova nedostala. Tatran išiel do vedenia o tri minúty neskôr. Center z pravej strany usmernil do brány Oliver Špilár – 0:1. Možnosť mal aj súper. Lopta po rohovom kope však skončila mimo Vinclérovej brány. Vyrovnať sa Prostějovu podarilo v 37. minúte, presadil sa Martin Sus – 1:1.

V druhom polčase bol súper aktívnejší a krátko po zmene strán dokázal otočiť stav. V 52. minúte kopal Prostějov pokutový kop. Jeho exekútorom bol David Píchal, ktorý trafil do ľavej žrde, od ktorej sa lopta odrazila do brány – 2:1. Vinclér vytiahol parádny zákrok v 69. minúte. Loptu po zakončení Fládra vytlačil spod brvna na roh. Brankár Prešova si v druhom polčase pripísal ešte dva ďalšie dobré zákroky. V záverečnej minúte stretnutia sa zaskvel aj prostějovský gólman Mucha. Výborným zákrokom prekazil Šarišanom na konci zápasu stav vyrovnať.

Štatistika:

1. SK Prostějov – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Góly: 37. Sus, 52. Píchal (z 11m) – 21. Špilár

ŽK: Strachan, Maník

Zostava Prešova: Vinclér – Dziak, Ondrej, Mitrovič, Maguľák (75. Gladiš) – Kraľovič (65. Hricov), Maník, Strachan, Olejník – Švec (83. Dian), Špilár (65. Dzuričko).

Zdieľaj