Návrat k prípravnému zápasu s 1. SK Prostějov

Kouč Mišovec: Mladí hrali dobre, zápas mal úroveň

Futbalisti Prešova vstúpili do Zimnej Tipsport ligy prehrou. V úvodnom prípravnom zápase podľahli v Orlové Lutyni Prostějovu 1:2 gólom z pokutového kopu.

Zeleno-bieli viedli po góle Olivera Špilára, dobre rozbehnutý zápas však nezvládli. Náskok stratili ešte v prvom polčase. Víťazný gól Prostějova prišiel po zmene strán po strele zo značky pokutového kopu. „V prvom prípravnom zápase sme hrali v novom zložení tímu. Úvodná tridsaťminútovka bola veľmi dobrá, vytvorili sme si gólové šance.  Skóre sme otvorili v 21. minúte. Náš gól padol po peknej akcii. Maník prihral Dziakovi, ktorý odcentroval na Špilára a ten to zblízka trafil. Mohli sme viesť viac ako o jeden gól, jeden zásah nám však rozhodca neuznal. Ešte v prvom polčase sme si ale nepostrážili štandardku po rohovom kope a nechali sme súpera vyrovnať,“ hovoril tréner Tatrana Prešov Anton Mišovec.

Prostějov po zmene strán hráčov prestriedal, tréner  Anton Mišovec pristúpil k prvému strieaniu až po hodine hry. „Bolo to preto, aby som videl nových hráčov na ihrisku dlhšie. Tempo stretnutia bolo vysoké, mladí hráči zahrali dobre, boli aktívni, hrali rýchlo a priamočiaro. Zápas mal úroveň. V prvom polčase sme mali viac šancí, v druhom mal na kopačke dva góly Dzuričko, stačilo len loptu doklepnúť do brány.“

V zostave A-tímu Tatrana sa v prvom prípravnom zápase objavilo až desať nových hráčov, z toho ôsmi boli mladí futbalisti z akadémie. „Som spokojný s výkonom Olejníka, na stopérovi zahral dobre Ondrej a dobrý výkon podal Maguľak. Z hráčov, ktorí už v prvom tíme pôsobili, zahral slušne Strachan aj Kraľovič,“ dodal tréner Anton Mišovec.

Zdieľaj