Návrat k zápasu Tipsport ligy s FC Baník Ostrava

Tatran urobil v závere chybu, Baník ju potrestal

V treťom zápase Tipsport ligy Prešovčania nestačili na český prvoligový tím FC Baník Ostrava. V závere urobili chybu, ktorú súper potrestal  a dve minúty pred koncom strelil rozhodujúci gól. Baník vyhral 2:1.

Duel sa mal pôvodne uskutočniť v utorok 15. januára, umelý trávnik v Orlové Lutyně bol však celý pokrytý snehom a stretnutie sa muselo odložiť. O dva dni neskôr bol terén už pripravený. Hráči Tatrana Prešov však v záverečnom zápase Tipsport ligy nestačili na aktuálne tretí tím prvej českej ligy. S Baníkom Ostrava ale prehrali len tesne. O víťazovi rozhodol gól, ktorý padol dve minúty pred koncom. „Proti kvalitnému súperovi sme si vytvorili šance, žiaľ, v prvom polčase sme inkasovali gól z pokutového kopu. Po prestávke sme dokázali zlepšiť kvalitu a vyrovnať. Strelu Hricova dorazil v závare Kraľovič,“ povedal hlavný tréner Tatrana Anton Mišovec.

Jeho zverenci mali v druhom polčase ešte dve dobré príležitosti, ale druhý gól nepridali. Z víťazstva 2:1 sa nakoniec tešil súper. Tatran urobil v závere chybu, ktorú Baník potrestal. „Šancu mohol premeniť Kraľovič, ale stopér Ostravy dobre zasiahol, možnosť ujať sa vedenia sme mali aj po jednej štandardnej situácii.  Súper mal kvalitu, na konci stupňoval tempo a po jednej našej chybe nám na zadnej tyči strelil víťazný gól Šašinka.“

1. FC Tatran Prešov týmto zápasom ukončil pôsobenie v Tipsport lige. V základnej D skupine sa so ziskom troch bodov umiestnil na druhom mieste za prvou Ostravou. Tretie miesto obsadil rovnako s tromi bodmi. ale s horším skóre Prostějov, štvrtý je FK Poprad.

Zdroj: FC Baník Ostrava.

Zdieľaj