Tréner Mišovec hodnotí Tipsport ligu pozitívne

Kouč si pochvaľuje výkon proti Baníku

1. FC Tatran Prešov sa v januári zúčastnil turnaja zimná Tipsport liga. V základnej D skupine obsadil druhé miesto.

Futbalisti Prešova odohrali v Tipsport lige tri zápasy. Dve stretnutia prehrali rovnakým výsledkom 1:2. Šarišania podľahli Prostějovu a a českému prvoligistovi Baníku Ostrava. Jediné víťazstvo zaznamenali proti Popradu, duel vyhrali 3:0. „Toto stretnutie sa hralo v ťažkých podmienkach, silno snežilo. Vyhrali sme zaslúžene, dali sme tri gól a mali sme aj ďalšie šance z brejkov, ktoré sme nepremenili. Žiaden zo súbojov v Tipsport lige nepreceňujem ani nepodceňujem. Dôležité bude správne vyhodnotiť v čom sme boli úspešní a v čom boli nedostatky,“ uviedol kouč futbalistov Tatrana Anton Mišovec.

Najlepší výkon proti Ostrave

Podľa slov hlavného trénera podali prešovskí futbalisti najlepší výkon proti Baníku Ostrava, ktorý rozhodol o svojom víťazstve len dve minúty pred koncom. „Aj keď sme prehrali bolo to naozaj kvalitné stretnutie. Túto konfrontáciu si vážim najviac, nastúpili sme proti veľmi dobrým hráčom. Ostrava je tretím tímom v prvej českej lige a my sme proti nim podali dobrý tímový výkon.“

Foto: FC Baník Ostrava.

Pozitívne je skóre

V troch zápasoch Prešovania strelili päť gólov a štyri inkasovali. „Z toho dva góly sme dostali z pokutových kopov, jeden z rohu a jeden z hry. Strelecky sme sa presadili v každom zápase, skóre je povzbudzujúce. Celkovo som s účinkovaním v Tipsport lige spokojný, bola to dobrá konfrontácia. Dúfam, že nám to pomôže získať lepšie sebavedomie,“ dodal tréner Anton Mišovec.

Víťazom D skupiny aj celej základnej časti Tipsport ligy sa stal Baník Ostrava a postúpil aj do záverečnej Final Four, ktoré sa odohralo na Malte. Klub však už predtým avizoval, že kvôli sústredeniu v Turecku na Maltu nepocestuje. Do Final Four postúpili Táborsko, Mladá Boleslav, Brno a Slovan Bratislava. Celkovým víťazom sa stalo Brno, ktoré vo finále porazilo Slovan Bratislava 3:0. Zápas o tretie miesto vyhrala FK Mladá Boleslav 3:1.

Foto: Matej Čurlík.

Zdieľaj