Návrat k prípravnému zápasu so Sandecja Nowy Sacz

Anton Mišovec: Súpera sme do ničoho nepustili

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov zaznamenali druhé víťazstvo v zimnej príprave. V Poľsku porazili tím Sandecja Nowy Sacz.

Prešovskí futbalisti majú za sebou tretí týždeň zimnej prípravy. Šarišanov zatiaľ preverilo päť súperov. Naposledy sa zverenci trénera Antona Mišovca predstavili v Poľsku, kde uhrali veľmi dobrý výsledok s Nowým Sazcom. Zeleno-bieli zvíťazili 1:0. Sandecja je v druhej poľskej lige po jeseni na striebornej pozícii. „Zahrali sme lepšie v defenzíve, ktorú riadili dvaja stopéri Vilotič a Mitrovič. Z našej strany bola lepšia hra aj v prechodovej fáze. Hráči pochopili taktické zámery. Súper mal väčšie držanie lopty, ale nevytváral si šance, do ničoho vážnejšieho sme ho nepustili. Odohrali sme však ďalšie stretnutie s kvalitným súperom,“ zhodnotil tréner Tatrana Anton Mišovec.

Prešovčania počas týždňa vysoko prehrali na domácej umelej tráve s Liptovským Mikulášom. V Poľsku nastalo viacero zmien v zostave. „Proti Nowému Saczu išlo o viac súbojový zápas, nebolo to také „krasokorčuľovanie“ na zamrznutej ploche ako doma proti Liptovskému Mikulášu. Tentokrát hráči dobre dostupovali  do súbojov, a preto sme boli úspešnejší.“

Rozhodol rýchly gól

O víťazstve Prešova nad Nowým Saczom rozhodol rýchly gól Michala Kraľoviča, ktorý sa presadil už v 6. minúte duelu. „Gól padol po krásnej prihrávke od Strachana a centrovanej lopte od Luterána. Kraľovič a Špilár mali aj ďalšie šance, škoda že to lepšie nevyriešili. Dobrú šancu po štandardke nám chytil domáci gólman. Podľa mňa sme mali viac príležitosti, ktoré moli skončiť gólom. Boli sme tiež aktívnejší na súperovej polovici. Hrali sme tak, aby sme boli ucelení v prechode do útoku a účelnosť sa vyplatila, len nám chýbalo kvalitnejšie zakončenie. Súper hral po našu šestnástku a strieľal zdiaľky,“ dodal tréner Anton Mišovec.

Štatistika:

Sandecja Nowy Sacz – 1.FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)

Gól: 6. Michal Kraľovič

Držanie lopty: 73% : 27%

Strely na bránu: 3:1

Strely mimo bránu: 9:3

Rohové kopy: 7:2

Zostavy:

Sandecja Nowy Sacz: Kozioł (46. Tokarz) – Szaflarski (46. Łukasik), Piter-Bučko (46. Baran), Flis (46. Szeliga) – Chmiel (46. Kun), Małkowski (46. Kuźma), Kasprzak (46. Kanach), Flaszka (46. Manoyan), Kałahur (46. Maślanka) – Klichowicz (46. Gabrych), Wąchała (46. Ogorzały)

1. FC Tatran Prešov: Vinclér – Surać (46. Maguľak), Vitovič, Mitrović, Dziak (70. Ondrej) – Luterán (80. Dyačovský), Maník, Kovalčík, Strachan (70. Hricov), Kraľovič (80. Kozel) – Špilár (65. Olejník)

Foto: Sandecja Nowy Sacz

Zdieľaj