Starší žiaci Tatrana Prešov sú vicemajstri Slovenska

K titulu im chýbal len jeden gól

Mesto Púchov bolo dejiskom finálového turnaja Halovej sezóny mládeže. Kategória 1. FC Tatran Prešov U15 sa stala vicemajstrom Slovenska.

Na finálovom turnaji sa stretli najlepšie tímy z celej krajiny. V kategórii U15 bojovali o titul 1. FC Tatran Prešov, AS Trenčín, MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava.

Zaslúžili si prvé miesto

Prešovská pätnástka získala na finálovom turnaji strieborné medaily. Zverenci trénera Róberta Lukáča však mali blízko aj k víťazstvu. Na celkový triumf im stačila remíza z posledného zápasu proti Trenčínu. Šarišania viedli už o dva góly, súper však stav otočil. „Išlo to ideálne, ale potom prišla fáza, počas ktorej sme dostali tri góly. Podarilo sa nám vyrovnať, no rozhodcovia, ktorí boli počas celého turnaja bezchybní, nám v závere asi omylom vylúčili hráča a v oslabení sme minútu a pol pred koncom inkasovali,“ smutne povedal tréner Róbert Lukáč.

Mladí Prešovčania sa v dramatickom závere snažili skórovať, no vyrovnávajúci gól im nebol dopriaty. „V posledných sekundách sme zahodili takmer nemožné. S Trenčínom sme prehrali, to znamenalo, že sme druhí. U mňa sú hráči aj tak víťazi. Za to čo predviedli a ako hrali si zaslúžili prvé miesto,“ tvrdil tréner Prešova.

Zdroj: Roman Ferstl/SFZ.

Plakali na ihrisku aj v šatni

Po konečnom hvizde tatranisti mlčky sedeli na palubovke a plakali. „Chlapci urobili všetko pre víťazstvo. Plakali na ihrisku aj v šatni, čo ma strašne mrzí. Z klubového hľadiska je druhé miesto úspech. U mňa však prevládajú zmiešané pocity. Mali sme byť na vrchole, chýbal nám len jeden gól.“

Šarišanov neprešiel smútok ani po niekoľkých dňoch. „Chlapci podali na turnaji veľmi dobrý výkon, ukázali sa pred reprezentačným trénerom, ukázali, že vedia hrať futbal a majú budúcnosť, no sklamanie stále pretrváva,“ priznal Róbert Lukáč.

Jeho zverenci však v silnej konkurencii získali druhé miesto a titul vicemajstrov Slovenska. Dvaja hráči získali individuálne ocenenia. Najlepším brankárom sa stal Mikuláš Šurima a za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Mikuláš Demjanovič.

Zdieľaj