Návrat k prípravnému zápasu s FK Humenné

Spokojnosť s prístupom aj hrou

Prešovskí futbalisti uspeli vo svojom siedmom prípravnom zápase, v stredu zvíťazili nad Humenným 4:1. Za Tatran dávali góly Kovalčík, Cmiljanovič, Enzo a Maník.

Prešovčania nezačali siedmy prípravný duel podľa svojich predstáv. Od 12. minúty museli doháňať nepriaznivý stav. Vyrovnať sa im podarilo v 25. minúte, priamy kop vyšiel na výbornú Romanovi Kovalčíkovi. „Nepostrážili sme si rohový kop, riešili sme to naivne a súper skóroval. Do polčasu sme však vyrovnali. Gól padol po peknom priamom kope od Kovalčíka,“ povedal kouč zeleno-bielych Anton Mišovec.

V druhom dejstve prišli zmeny v zostave, hra sa oživila, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly. „Dobre sa prezentoval Cmiljanovič, dal gól po prihrávke od Enza. Ten si pripísal asistenciu, po individuálnej akcii dal aj gól. Na 4:1 zvýšil Maník. S prístupom hráčov som spokojný, s hrou hlavne v druhom polčase. Pracujeme na tom, aby bol tím nachystaný na ligové zápasy. Prípravné stretnutia majú skôr motivačný charakter. Dôležité je, aby sme v príprave dobre trénovali a pripravili sa na ligu.“

Od začiatku zimnej prípravy pracujú Šarišania na hernom prejave. Zlepšujú ofenzívnu aj defenzívnu fázu hry. „Humennému sme dali štyri góly, v predchádzajúcom stretnutí v Spišskej Novej Vsi sme zaznamenali tri góly. To je pozitívny obraz. So siedmich zápasov máme skóre 15:11. Nezvládli sme len jeden duel proti Liptovskému Mikulášu,“ zhodnotil tréner Anton Mišovec.

Štatistika:

1. FC Tatran Prešov – FK Humenné 4:1 (1:1)

Góly: 25. Kovalčik, 48. Cmiljanovič, 75. Enzo, 82. Filip – 12. Kuľha

Zostava Prešova: Vinclér – Dziak, Mitrovič, Vilotič, M. Keresteš – Cmiljanovič, Luterán, Kovalčík, Strachan, Olejník – Špilár

Náhradníci: Oravec – Grejták, Serečin, Arevalo, Maník

Zostava Humenného: Klamár (76. Cholp) – Zlacký (46. D. Krajník), Kuľha, Dický, Bialončík (55. L. Krajník) –
Ruskovský, Vasiľ, Janko, Dolutovský (76. Matta) – Komjatý (76. Čeremeta), Kokočák (46. Porvazník)

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.

Zdieľaj