Návrat k prípravnému zápasu so Stal Rzeszów

Tréner Anton Mišovec: Zlepšujeme sa

1. FC Tatran Prešov porazil v prípravnom zápase Stal Rzeszów, ktorý hrá v tretej poľskej lige. Zeleno-bieli vyhrali 1:0 po góle Lukáša Hricova z 80. minúty.

Prešov sa stretol s kvalitným súperom na umelej tráve v Rzeszówe. „Súper mal dobrý systém aj hru. Z našej strany bol lepší druhý polčas. V prvom mali domáci väčšie držanie lopty. My sme po zisku lopty niekedy zbytočne kazili prihrávku. Aj tak sme mali šance, dali sme aj dva góly, ale boli neuznané,“ povedal tréner Anton Mišovec.

Po prestávke sa herný prejav Prešovčanov zlepšil, prišli striedania, ktoré hru oživili. Šarišania hrali proti treťoligovému tímu, ktorý hrá o postup do druhej najvyššej poľskej súťaže. „V posledných pätnástich minútach sme mali gólové šance, jednu premenil Hricov. Ďalšie dve možnosti mal Stano Olejník, v druhom polčase mal dve príležitosti aj súper. Z môjho pohľadu išlo o vydarené stretnutie.“

Zverenci trénera Antona Mišovca majú za sebou už osem prípravných duelov aj väčšiu časť zimnej prípravy. „Urobili sme kroky, ktorými sme skvalitnili tím. Zlepšujeme sa v obrannej fáze, pracujeme na prechodovej a útočnej fáze. Nedostatky ešte sú aj v obrane. Budeme sa snažiť mužstvo doplniť o jedného dvoch ďalších hráčov,“ dodal tréner Tatrana.

Jarná časť druhej futbalovej ligy sa začína 9. marca. Dovtedy čakajú na prešovských futbalistov ešte dve zápasové previerky. 23. februára mali zeleno-bieli odohrať duel na domácej umelej tráve proti Pohroniu. V tento deň sa ale stretnú na hlavnom štadióne 1. FC Tatran opäť s poľským tímom Stal Rzeszów (o 12.00 h). 2. marca si zmerajú s Rimavskou Sobotou, stretnutie sa uskutoční na ihrisku súpera.

Štatistika:

Stal Rzeszów – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)

Gól: 80. Hricov

Zostava Prešova: Lukáč – Dziak (45. Trifkovič), Vilotič, Mitrovič, M. Keresteš, Kovalčík (85. Maguľak), Maník, Luterán (45. Serečin), Cmiljanovič (76. Olejník), Strachan (75. Grejták), Špilár (70. Hricov)

Zdieľaj