Dievčatá druhé na turnaji v Poľsku

Prípravka ukázala veľmi dobrý herný prejav

Dievčenská prípravka 1. FC Tatran Prešov sa predstavila na medzinárodnom turnaji v Poľsku. Obsadili striebornú pozíciu.

Na turnaji v Nowom Saczi sa stretlo sedem tímov. Dievčatá z Prešova zaznamenali štyri výhry, jednu remízu a iba jedinú prehru. Do turnaja vstúpili víťazstvom 6:0 nad družstvom Starowka Nowy Sacz II. V druhom zápase porazili Bardejov 4:0. Za kratší koniec ťahali v treťom stretnutí proti AP Wisla Brzenica (0:3). Potom dvakrát vyhrali nad KKS Katowice 3:1 a nad KS Rysy Bukowina 2:1.

Posledný duel mal rozhodnúť o tom, kto obsadí druhé alebo tretie miesto. Šarišanky hrali so Starowkou Nowy Sacz I bez gólov 0:0. Remíza hráčkam Prešova stačila na druhú pozíciu. „Stanovili sme si taktiku pozorne brániť a hrať svoju hru. Súpera sme až na pár náznakov šancí a rohových kopov do ničoho nepustili,“ povedal tréner prešovskej dievčenskej prípravky Marek Semančík.

„Na turnaji hralo množstvo talentovaných dievčat, v každom tíme bola jedna dve hráčky na top úrovni. Naše futbalistky ukázali takisto veľmi dobrý herný prejav. Celý turnaj bol na skvelej úrovni. V Poľsku vládla výborná atmosféra, ktorú dotvorili rodičia našich dievčat,“ doplnil Marek Semančík.

Výsledky Prešova:

1. zápas: Prešov – Starowka Nowy Sacz II 6:0

2. zápas: Prešov – Partizán Bardejov 4:0

3. zápas: Prešov – AP Wisla Brzeznica 0:3

4. zápas: Prešov – KKS Katowice 3:1

5. zápas: Prešov – KS Rysy Bukowina 2:1

6. zápas /boj o 2-3 miesto/: Prešov – Starowka Nowy Sacz I 0:0

Zdieľaj