Riport: 1. FC Tatran Prešov – FK Poprad 1:3 (1:0)

Prešov neudržal náskok, Poprad v druhom polčase duel otočil

Zápas začali lepšie Prešovčania, prvý polčas vyhrali 1:0. Poprad strelil po zmene strán tri góly a duel otočil.

Prvých dvadsaťpäť minút sa hralo najmä medzi šestnástkami a hráči na oboch stranách brankárov príliš nezamestnávali. Jeden náznak šance mal Poprad a jeden Prešov. Prvá vážna príležitosť prišla v 27. minúte. Kovalčík z priameho kopu odcentroval loptu do šestnástky hostí, pred Malecom nebezpečne hlavičkoval prešovský hráč, brankár Popradu síce loptu vyrazil, no iba k Špilárovi, ktorý ju zblízka poslal do siete – 1:0. Popradčania sa okamžite snažili odpovedať. Po rohovom kope doletela lopta priamo na hlavu Horvátha, ktorý zakončil rovno do rúk brankára Lukáča. Potom sa hra opäť upokojila a ďalšia šanca už do konca prvého polčasu neprišla.

Šarišania mali sľubne rozohratú partiu, no úvod druhého polčasu im nevyšiel. Naopak, Poprad začal aktívne a v 53. minúte stav vyrovnal. Po Kukoľovom centri hlavičkoval do brány Zekucia – 1:1. Príležitosť si potom vytvoril Prešov. Po prihrávke do pokutového územia sa k lopte dostal nabiehajúci Špilár, ale hosťujúci Horváth priestor pred bránkou upratal. Horváth bol aktívny aj smerom dopredu. V 55. minúte jeho nebezpečnú hlavičku vyrazil Lukáč. Poprad otočil skóre v 60. minúte. Svoj tím poslal do vedenia Stanislav Šesták strelou z pokutového kopu – 1:2. Hostia boli po zmene strán dominantnejší a v druhom polčase mali hernú prevahu. Výhru Podtatrancov spečatil desať minút pred koncom Kukoľ – 1:3.