Od zápasu k zápasu

Špilár: Siahneme na dno síl

V Družstevnej pri Hornáde sa uskutoční súboj dvoch tradičných klubov z východného Slovenska. Piatková predohrávka medzi Lokomotívou Košice a Tatranom Prešov otvorí 19. kolo.

Tatran už jeden jarný zápas za sebou má. Premiérový jarný zásah Prešova v ňom zaznamenal Oliver Špilár, jeho tím však po troch inkasovaných góloch v druhom polčase s Popradom prehral. Oliver na trávniku dostával priestor aj v zimnej príprave a strelecky sa činil. „Či mám streleckú formu uvidíme v najbližších zápasoch. Dúfam, že nadviažem na gól proti Popradčanom aj v najbližšom zápase a verím, že to už bude znamenať plný bodový zisk,“ povedal 26-ročný útočník Prešova.

„S Popradom to bol prvý zápas v jarnej časti ligy. Chceli sme nadviazať na výsledky z prípravy, bodovať naplno. Prvý polčas sme to plnili, v druhom sme sa zbytočne zatiahli a sústredili sa hlavne na ubránenie výsledku, čo sa nám vypomstilo. Z chýb sme sa poučili, myslíme na najbližší duel, v ktorom musíme bodovať.“

Dôležitý súboj pre oboch

Šarišania počas týždňa pracovali na riešení obrany pri štandardných situáciach. S Popradom dostali tri góly a všetky padli zo štandardiek. „Inkasovali sme po rohovom kope, po penalte aj po priamom kope. Góly sme súperovi prakticky darovali po našich chybách a nedôslednom bránení hráčov. Cez týždeň sme na tom zapracovali, ale či sme to zlepšili ukáže až najbližšie stretnutie.“

V Družstevnej pri Hornáde sa uskutoční duel dvoch tradičných klubov z východu. „Loky“ minulotýždňový duel pre nespôsobilý terén na banskobystrických Štiavničkách neodohrala. Prvý súťažný zápas v novom roku čaká bielo-modrých proti Prešovu. Tento súboj bude dôležitý pre oboch súperov. Dvanásty Tatran má v tabuľke iba o štyri body viac, ako predposledné Košice. „Väčšina hráčov Lokomotívy pochádza z Brazílie. Oproti jesennému zápasu s týmto súperom, ktorý sme vyhrali 5:1, sa toho v ich tíme veľa zmenilo. Nebude to ľahký súboj, v jari sa body na ihriskách súperov zbierajú ťažko a hlavne proti tímom, ktoré sú v pásme zostupu. V piatok siahneme na dno svojich síl,“ povedal odhodlane „Oli“ Špilár.

Oliver Špilár (vpravo). Zdroj FK Poprad.

Zdieľaj