Riport: FC Lokomotíva Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (2:0)

Prešov prehral derby s Lokomotívou Košice

Ani druhý jarný zápas body Prešovu nepriniesol. Šarišania prehrali v Družstevnej pri Hornáde s Lokomotívou Košice 1:2.

Prvá šanca zápasu prišla v 12. minúte a táto situácia znamenala gól. Domáci sa ujali vedenia po rohovom kope, hlavou poslal loptu do brány kapitán Lokomotívy Róbert Cicman – 1:0. Prešovčania mohli odpovedať o päť minút neskôr. Po centrovanej lopte sa vo veľkej šanci ocitol Oliver Špilár. Útočníkovi Tatrana sa podarilo prekonať domáceho brankára, tomu ale pomohlo brvno. V 22. minúte mal príležitosť domáci Jano, loptu si spracoval, no namieril ju iba do brankára Lukáča. V 26. minúte sa k zakončeniu dostal Cmiljanovič, triafal však iba do rúk Vitora Dos Santosa. V ďalších minútach sa hralo bez väčšieho vzruchu pred oboma bránkami. Druhý zásah domácich prišiel až v závere prvého polčasu. Po priamom kope Adriána Leška strelil Prešovu gól do šatne Róber Jano – 2:0.

Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie zverencom trénera Antona Mišovca, v 53. minúte znížili stav na 1:2. Po priamom kope nechtiac nasmeroval loptu do vlastnej brány Mihálik. Hra bola potom vyrovnaná s miernou prevahou Prešova, ktorý mal možnosť v 64. minúte. Ondrej po priamom kope však hlavičkoval len do domáceho brankára. Ďalšia zaujímavá situácia prišla v 70. minúte, mali ju hráči Lokomotívy Košice. Priamy kop zahrával Leško, prízemnú strelu odvrátila obrana hostí na rohový kop. V 74. minúte dali domáci gól, ale z ofsajdu. Na opačnej strane vyslal tvrdú strelu zdiaľky Kovačevič, lopta ale letela nad. Dvanásť minút pred koncom sa po individuálnej akcii dostal do zakončenia Ivanko-Macej. Po jeho dobrej strele sa vyznamenal brankár Lukáč. V nadstavenom čase mohol zvýšiť svoje vedenie domáci tím. Ďalekonosný pokus Tótha vyrazil na rohový kop Lukáč.

Zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.