Štatistiky a hlasy trénerov po 19. kole druhej ligy

Vyjadrenia trénerov

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „V prvom polčase sme sa dopustili chýb pri štandardných situáciách. Gól sme dostali po rohovom aj po priamom kope. Urobili sme dve chyby, vďaka ktorým Lokomotíva po prvom polčase viedla o dva góly. Po prestávke sme boli lepším tímom, mali sme viac príležitostí, súper sme viac zatlačili. Dali sme gól na 2:1. Tím je mladý, ale určité veci sme mali dotiahnuť do zakončenia, žiaľ, nevyšlo to. V druhom polčase to bol zo strany našich hráčov slušný výkon. Už druhý zápas v rade sa nám ale nevydaril z pohľadu štandardiek. Celý týždeň ich trénujeme. Toto je o osobnej zodpovednosti a koncentrácii každého hráča. Musíme zlepšiť túto činnosť, v dvoch zápasoch sme z hry gól nedostali.“

Bohumil Andrejko, tréner FC Lokomotíva Košice: „Súper už mal prvé jarné kolo za sebou. My sme boli v napätí a očakávaní. Máme prebudovaný káder, neodohrali sme toľko prípravných zápasov, aby sme hráčov preverili. Z tohto pohľadu môžeme byť radi, že nám prvý polčas vyšiel gólovo, presadili sme sa po štandardných situáciách. V druhom polčase sme však zo štandardnej situácie inkasovali, škoda. Naše góly nás nakopli, hráči si začali viac veriť. Nemyslím si, že by sme boli celý druhý polčas zatlačení. Súper do druhého dejstva vstúpil s cieľom zvrátiť výsledok, gól ich nakopol. Prešov mal územnú prevahu určitú dobu, ale po dvadsiatich piatich minútach sme sa aj my začali dostávať do šancí, ktoré boli ešte väčšie, ako mal Prešov. Sme šťastní, že sme po dlhej dobe s ťažkým súperom vyhrali.“

Štatistika:

FC Lokomotíva Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (2:0)

Góly: 12. Cicman, 45. Jano – 53. Mihálik (vl.)

ŽK: Eurico,  Oliveira, Macej – Dziak, Vilotić, Keresteš, Kovačevič. Rozhodovali: Michlian – Poracký, Vician, 620 divákov.

Zostava Prešova: Dziak (66. Hricov), Vilotič (46. Ondrej), Mitrovič, Keresteš – Cmiljanovič, Kovalčík, Maník, Kraľovič (46. Basrak) – Kovačevič – Špilár.

Zostava Lokomotívy Košice: Vitor Dos Santos Ferreira – Kolek, Ilinjo, R. Cicman, William Lucas Eurico, L. Mihálik (57. Lemos), Harvila, A. Leško, Henrique Araujo De Oliveira (67. Tóth), Ľ. Macej, R. Jano (88. Fagundes).

Anton Mišovec (vľavo) a Bohumil Andrejko (vpravo). Zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.

Zdieľaj