Návrat k zápasu s FC Lokomotíva Košice

Lukáč: Takto to nejde, treba sa rýchlo zmobilizovať

Devätnáste kolo druhej ligy ponúklo súboj dvoch tradičných futbalových značiek. Zápas vyhrala Lokomotíva Košice tesne 2:1 a v tabuľke sa k Prešovu priblížila na rozdiel jedného bodu.

Prešovčania majú problémy pri štandardných situáciách súpera, z ktorých inkasovali všetkých päť jarných gólov. Dve nezvládnuté štandardky rozhodli o ich prehre aj v zápase proti Lokomotíve Košice. Gól z hry Šarišania zatiaľ v jarnej časti nedostali. „Celý týždeň sa pripravujeme na štandardné situácie. Chlapcom som povedal aj v kabíne, že je to ich osobná zodpovednosť. Tréner im napíše hráčov, ktorých majú brániť, už sa nie je na čo vyhovoriť. Prvý polčas bol zlý, prehrali sme si ho sami,“ krútil hlavou gólman Tatrana Patrik Lukáč.

Futbalisti Prešova dostali v prvom polčase oba góly, pričom druhý padol po zbytočnom faule tesne pred odchodom do šatní. To rozhnevalo prešovského brankára „Je 45. minúta a my nevieme z rohu šestnástky odkopnúť loptu, a potom z toho pramení gól. Bol som nahnevaný, že sme zase toto dovolili a darovali súperovi góly, ako v prvom zápase s Popradom.“

Chyby si musia rozanalyzovať

Po zmene strán Šarišania zlepšili hru, ale manko sa im podarilo iba znížiť. „Súper mal v druhom polčase nejaké brejky a šance. My sme dali gól po štandardke. Nechcem sa na nič vyhovárať, ale potom sa diali veci, ku ktorým sa radšej nebudem ani vyjadrovať.“ Patrik Lukáč narážal na to, že rozhodcovia neodpískali pokutový kop za ruku domáceho hráča v šestnástke a na súboj, Olivera Špilára a brankára Vitora Dos Santosa, po ktorom ostal prešovský útočník na zemi a nútene musel striedať.

Patrik Lukáč ďalej uviedol, že je nutné rozanalyzovať si chyby a zaistiť, aby sa v ďalších zápasoch neopakovali. „Musíme si celé mužstvo sadnúť, ďalej to takto nejde. Tu sa hrá o záchranu. Tatran Prešov nebol v živote v tretej lige a spolu s ostatnými chlapcami, ktorí prišli zo zahraničia, nemôžeme dopustiť, aby sa niečo také stalo. Treba sa rýchlo zmobilizovať, lebo vieme o čo hráme,“ dodal prešovský gólman.

Patrik Lukáč. Zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.

Zdieľaj