Od zápasu k zápasu

Keresteš: Tím má potenciál, zlepšiť sa musí takticky

Po desiatich rokoch sa do metropoly Šariša vrátil odchovanec Miroslav Keresteš a opäť si obliekol zeleno-biely dres. 29-ročný futbalista pôsobil v posledných rokoch v Českej republike. Hral v Brne, Jihlave a naposledy v prvoligovej Mladej Boleslave.

Z výsledkov Tatrana v prvých dvoch jarných kolách je sklamaný. Tím trénera Antona Mišovca nemal úspešnú jarnú premiéru, rovnako mu nevyšiel ani druhý zápas. „Prvé dve jarné kolá nám absolútne nevyšli. Nezvládli sme osobné bránenie hráčov, rozhodli individuálne chyby. V najbližšom stretnutí sa ich budeme snažiť vyvarovať a tieto veci zlepšiť,“ povedal Miroslav Keresteš, ktorý sa po návrate domov stal novým kapitánom tímu.

V Mladej Boleslave nastupoval pravidelne v základnej jedenástke, v zime vystužil obranu prešovského tímu. Prezradil, že za jeho príchodom späť stojí aj rodina. „Zahraničný angažmán mi nevyšiel, tak som zvolil rodinnú formu a radšej prišiel domov. Mám rodinné povinnosti, doma je lepšie, preto som sa rozhodol takto.“

V mladom prešovskom mužstve je jedným z najskúsenejších hráčov. Jeho tím však po úvodných jarných prehrách klesol v tabuľke na trináste miesto. Keresteš ale verí, že mladé mužstvo, v sebe ukrýva potenciál. „Spoluhráčov zatiaľ spoznávam, neviem ešte čo od koho môžem na ihrisku očakávať, ale mužstvo má určite potenciál. Treba sa zlepšiť takticky a usmerniť hráčov,“ podotkol kapitán Prešova.

Odraziť sa od zlých výsledkov

Tatranisov v najbližšom zápase nečaká ľahká úloha, proti Žiline B sa chce odraziť od horších výsledkov. Vo Fortuna lige je reprezentačná prestávka, a preto sa dá očakávať, že do Stropkova zavítajú aj niektorí hráči zo žilinského „Áčka“. „Pre nás je to veľmi ťažký zápas a hlavne dôležitý.  V domácom stretnutí chceme získať prvé body, aby sa nám dýchalo ľahšie. Žilina možno príde posilnená o niektorých hráčov z prvého mužstva, ich káder je však aj bez nich kvalitný.“

Šošoni hrajú pod Dubňom na umelej tráve. Na tomto povrchu odohrali aj všetky prípravné zápasy. Na prírodnej ihrisku sa predstavili v prvom kole v Dubnici a prehrali 1:4. Pod Dubňom si v predchádzajúcom kole podelili body s Banskou Bystricou, duel skončil remízou 3:3.

Miroslav Keresteš (vpravo). Zdroj: FK Poprad.

Zdieľaj