Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina B

Počas tohto víkendu sa v druhej lige hrajú zápasy okrúhleho 20. kola. Futbalový Tatran Prešov privíta v Stropkove tím MŠK Žilina B.

„Šošoni“ absolvovali zimnú prípravu v domácich podmienkach, odohrali v nej sedem prípravných duelov, všetky na umelej tráve. Do kádra počas prestávky zapracovali mladých hráčov z akadémie a pripojil sa k nim aj Poliak David Kurminowski. Úspešnú jarnú premiéru však tím trénera Slavomíra Konečného nezažil, v Dubnici nad Váhom prehral 1:4. Minulý týždeň zavítala po zimnej prestávke druhá liga aj na štadión Pod Dubňom. Žilinská rezerva privítala Banskú Bystricu, zápas sa po výsledku 3:3 skončil deľbou bodov. „Šošoni“ sa pohybujú v strede tabuľky, v priebežnom poradí sú na deviatom mieste a majú 24 bodov. Žilina B je tím, ktorý v druhej lige dostal najviac gólov, v devätnástich zápasoch inkasoval až štyridsaťštyrikrát.

Zverenci trénera Antona Mišovca v jarnej časti ešte nebodovali, čo malo za následok pád v tabuľke na trinástu priečku. Tatran v prvom jarnom kole nad Popradom tesne vyhrával. Súper však po obrátke stav otočil a zo Stropkova bral po víťazstve 3:1 všetky body. Druhý zápas hrali Prešovčania v Družstevnej pri Hornáde. V stretnutí dvoch tradičných slovenských futbalových značiek sa z výhry tešili hráči Lokomotívy Košice. Nad Prešovom vyhrali 2:1 a v tabuľke sa k trinástym Šarišanom dotiahli na rozdiel jediného bodu. Tatran v jari inkasoval päť gólov, ale ani jeden nedostal z hry. Štyri góly padli do siete Prešova zo štandardných situácii a jeden z pokutového kopu. Dnešným súperom zeleno-bielych je žilinské „béčko“. V jeseni boli vo vzájomnom súboji úspešnejší „šošoni“, doma porazili Tatran 2:1.

Zdroj: FK Poprad.

Zdieľaj