Od zápasu k zápasu

Šimon Ondrej: Chcem byť prospešný pre tím

Počas víkendu je na programe 21. kolo druhej ligy. Prešov cestuje na juh západného Slovenska, sily si zmeria s Komárnom.

V prešovskom kádri dostávajú priestor aj mladí prešovskí futbalisti. Jedným z nich je obranca Šimon Ondrej. Tento stále iba 18-ročný hráč začínal s futbalom v Ľuboticiach. Tam si ho vyhliadol Tatran. Za Prešov začal hrať, keď mal jedenásť rokov.

K A-tímu sa pripojil počas zimnej prípravy. Napriek mladému veku sa v jarnej časti objavuje na ihrisku pravidelne. Ponúknutú šancu si váži. „Je to náročnejšie ako dorastenecká súťaž. Som vďačný spoluhráčom, že mi pomohli pri adaptácii a aj trénerovi, že mi dal šancu. Budem sa snažiť pracovať na sebe čo najviac, aby som bol prospešný pre tím a aby sme dokázali víťaziť,“ povedal Šimon Ondrej.

Najväčšiu zmenu oproti dorasteneckej súťaži vidí v tom, že v druhej lige sa hrá omnoho rýchlejšie a fyzickejšie. „Na toto sa budem musieť čím skôr prispôsobiť. Mám trému aj rešpekt, patrím medzi najmladších hráčov, je to prirodzené. Keď príde zápas všetko zo mňa opadne a na ihrisku sme si všetci rovnocenní.“

Využiť silné stránky

Prešovskí futbalisti odohrali v jarnej časti tri zápasy, Šimon Ondrej nastúpil vo všetkých ako hráč základnej zostavy. Chuť víťazstva však ešte ani raz neokúsil, no z výhry sa na jar netešilo ani Komárno. S týmto súperom sa Prešovčania stretnú v najbližšom druholigovom kole. „Podľa mňa to bude bojovný zápas, podobný ako proti Žiline B, bude to hlavne o súbojoch. Myslím si, že máme na to, aby sme tam získali body. Keď budeme makať na sto percent a odovzdáme na ihrisku všetko, verím že to príde. Prvé zápasy nám až tak nevyšli, ale naposledy sme získali prvý bod, tak verím, že sa to bude zlepšovať.“

Šarišania sa predstavia na juhu západného Slovenska túto sobotu. Ani v tomto zápase sa však nebudú môcť oprieť o zraneného Olivera Špilára. „Preto musíme hrať viac cez strany, to je naša silná stránka, ktorú by sme v Komárne mohli využiť. Dúfam, že nám to bude vychádzať,“ dodal Šimon Ondrej.

Prešov sa s Komárnom v tejto sezóne už raz stretol. V Stropkove vyhrali hostia v pomere 2:1.

Šimon Ondrej (druhý zľava). Zdroj: FK Poprad.

Zdieľaj