Riport: KFC Komárno – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

O prehre v Komárne rozhodol druhý polčas

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov prehrali v Komárne 0:2. Prvý polčas bol pritom vyrovnaný, góly inkasovali po zmene strán.

Úvod zápasu priniesol vyrovnaný priebeh, ani jedno z mužstiev si nevytvorilo väčšiu šancu. Hostia sa dostali viac do hry po dvadsiatich minútach. Z ľavej strany hrozil Cmiljanovič a z pravej Kovačevič, no ani jednu príležitosť nedotiahli do úspešného konca.  Jediná vážna gólová šanca Prešova v prvom polčase prišla v 40. minúte. Po peknej kombinačnej akcii poslal Šimko prihrávku do pokutového územia Kovalčíkovi, ktorý bol sám pred malým vápnom, no bránku gólmana Slávika prestrelil.

Po zmene strán sa Šarišania dostávali častejšie na dostrel brány, no chýbala im presnosť. Domáci sa snažili kombinovať cez Nurkoviča, ktorý bol aktívny a zamestnával obranu Prešova. Jednu možnosť nevyužil, jeho pohotová strela letela nad. Pri svojej ďalšej šanci sa už nemýlil. V 63. minúte, po rýchlom brejku domáceho celku, zle zareagovala prešovská obrana, čo využil Nurkovič a pohotovým zakončením poslal svoj tím do vedenia – 1:0. Za hostí mal v druhom polčase šancu opäť Kovalčík, situáciu však riešil zbrklo, neúspešne dopadli aj ďalšie dve možnosti Tatrana. Jedenásť minút pred koncom sa k slovu znova dostal Nurkovič. Po jeho strele trafila lopta v pokutovom území ruku prešovského obrancu a nasledoval pokutový kop. Nurkovič penaltu premenil a svojím druhým gólom rozhodol o triumfe Komárna.

Zdroj: K. Scholtz.