Od zápasu k zápasu

Strachan: Musíme sa vzchopiť a bojovať za Tatran

Futbalisti Prešova sa po nevydarenom vstupe do jarnej časti potrebujú čo najskôr chytiť. V 22. kole hrajú proti Šamorínu.

V kabíne 1. FC Tatran Prešov nevládne v posledných týždňoch najlepšia atmosféra. Môžu za to neúspešné výsledky. Zeleno-bieli sú v ťažkej situácii, na jar do týchto chvíľ ešte nevyhrali. „Snažíme sa zmobilizovať, dať hlavy dokopy a myslieť pozitívne. Celé mužstvo sa musí vzchopiť, lebo situácia je vážna. Získali sme len jeden bod so Žilinou B. Proti Šamorínu už chceme bodovať naplno, a potom v tom pokračovať,“ uviedol 18-ročný futbalista Prešova Mário Strachan.

Prešovský tím trápia neuspokojivé výsledky aj nelichotivé postavenie v tabuľke. „Zle sa na to pozerá, ale v šatni to riešime. Dúfam, že to prenesieme aj na ihrisko a vážne už uhráme tri body, potrebujeme ich ako soľ.“

Zdroj: K. Scholtz.

Hrať účelne a získať tri body

Šarišania sa potrebujú rýchlo herne, ale aj bodovo naštartovať. V 22. kole hrajú proti Šamorínu. V jeseni nad týmto súperom vyhrali. Hráči v prešovskej kabíne veria, že triumf by mohli potvrdiť aj v sobotu. „V Šamoríne sme vyhrali 2:1. Zápas bol z našej strany celkom dobrý. Bojovali sme jeden za druhého a hlavne sme bojovali za značku Tatran Prešov. Hlavne toto bude potrebné zopakovať aj v tomto stretnutí. Pekný futbal nebude dôležitý, pre nás je momentálne hlavné hrať účelne a získať tri body. Verím, že ukážeme našu silu,“ hovoril Mário Strachan.

Prešovčania vedia, že musia zlepšiť aj finálnu fázu a byť efektívnejší v zakončení. „Trošku nás trápi koncovka, ale dúfajme, že to prekliatie proti Šamorínu prelomíme a dáme viac ako jeden gól. V Komárne sa nám zranil Mišo Kraľovič, proti Lokomotíve Oliver Špilár. Je to citeľná strata a aj s týmto sa musíme popasovať.“

Mário Strachan (v zelenom). Zdroj: FC Baník Ostrava.

Zdieľaj