Riport: 1. FC Tatran Prešov – FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (0:0)

Prešov vybojoval prvú jarnú výhru gólmi v závere

Prvé jarné víťazstvo si futbalisti Prešova pripísali proti Šamorínu. Zeleno-bielym vyšiel dokonale záver stretnutia. Na konci zápasu rozhodol dvoma gólmi o triumfe Tatrana Lukáš Hricov.

V prvom polčase sa nič dôležité neudialo. Zaujala Kovačevičova strela z priameho kopu, ktorá v 16. minúte trafila bočnú sieť. Potom sa hralo bez väčších príležitostí. Až v 37. minúte si Maník s loptou pekne prešiel pred šestnástku súpera, odkiaľ vystrelil, ale loptu zblokoval obranca Šamorína. Hosťujúci brankár musel zasiahnuť v 38. minúte po priamom kope Prešova, so strelou však nemal problém. Domáci sa potom prezentovali pokusom z väčšej vzdialenosti. Kovalčíkovo zakončenie v 42. minúte skončilo vedľa ľavej žrde Ružinského brány.

V druhom polčase nastalo zlepšenie hry na hosťujúcej strane. Šamorínčania začali lepšie kombinovať a prišli aj šance. V 59. minúte však po prihrávke z pravej strany loptu nedoklepol do brány Lucas Dos Santos. O tri minúty neskôr hostia pohrozili opäť. Po priamom kope v šestnástke hlavičkoval Pončák, no Lukáč jeho pokus chytil. Prešovský brankár sa vyznamenal pri veľkej šanci Dioga Augusta. Hráč Šamorína sa dostal k lopte pred domácou bránou, zblízka hneď vystrelil, ale Lukáč vytiahol parádny reflexívny zákrok rukou. Prešovčanom vyšiel záver stretnutia. Do otvoreného priestoru v strede ihriska si v 84. minúte nabehol Lukáš Hricov a presnou strelou poslal Tatran do vedenia – 1:0. Ten istý hráč spečatil výhru svojho tímu druhým gólom minútu pred koncom duelu. Akciu začal Strachan, prihral Maníkovi, ten ju posunul Hricovovi a jeho obaľovačka skončila v sieti za bezmocným Ružinským – 2:0.